Electrum Cüzdana Hack Saldırısı 245 Bitcoin'e Kadar Çalınmış olabilir |

Electrum Cüzdana Hack Saldırısı 245 Bitcoin’e Kadar Çalınmış olabilir

Electrum cüzdan ağına yapılan kimlik avı saldırısı, bugünkü fiyatlarla 880.000 $ değerinde 245 bitcoin çalmayı başardı.

Perşembe günü yapılan saldırıya ilişkin uyarı, firma tweetledi : “Electrum kullanıcılarına karşı devam eden bir phishing saldırısı var. Resmi web sitemiz https://electrum.org. Electrum’u başka bir kaynaktan indirmeyin. ”

Kötü oyuncu, Electrum cüzdan ağında birden fazla sahte sunucu oluşturarak saldırıyı başlattı. Sonuç olarak, bu sunuculara bağlanan cüzdan kullanıcıları bir bitcoin işlemi yayınlamaya çalıştıklarında, güncellenmiş bir cüzdan olarak gizlenen kötü amaçlı yazılımlara kötü amaçlı bir bağlantı sağlayan bir hata mesajı aldılar, firma Github sayfasında açıkladı .

Electrum, “Saldırıyı daha etkin hale getirmek için, saldırganın çok sayıda sunucu (sybils) oluşturduğunu ve böylece müşterinin kendisine bağlanma şansını artıracağını” söyledi.

Saldırgan tarafından yaratılan sahte alarm (Electrum GitHub sayfası aracılığıyla)

Bir Reddit kullanıcı yayınlanmıştır Bitcoin adresi onlar saldırganın saldırılarda kullanılan çeşitli adreslerden çalınan cryptocurrency pekiştirmek için kullandığı söyledi perşembe. Doğruysa, bu saldırıda 245 BTC gerçekleşti, basın zamanında 884,000 $ değerinde.

Electrum sorunu hafifletmek için harekete geçti ve cüzdanının 3.3.2 yeni bir versiyonunu yayınladı, Github sayfasında şöyle dedi: “Bu doğru bir düzeltme değil, hata kodlarının kullanılmasının daha doğru bir şekilde düzeltilmesi, Tüm federal sunucu ekosistemi var. ”

Firma açıkladı:

“Saldırganın 3.3.2 sürümünün yayınlandığı zamana kadar, şu ana kadar bunu kamuya açıklamadık; Ancak şimdi tekrar saldırıya başladılar. ”

Suçlular zengin ödüller için kolay bir yol ararken, şifreli para birimi kesmek örnekleri hızla artıyor.

Blockchain güvenlik firması CipherTrace’in yakın tarihli bir raporuna göre, bu yıl bugüne kadar yaklaşık 1 milyar dolar kripto çalındı. 

Comments (No)

Leave a Reply