Dünyanın En Büyük Madencilik Tesisi Teksas’ta Kuruluyor

Bitcoin madenciliğinin her geçen gün cazip hale gelmesi büyük şirketlerin de bu konuya yönelmelerine sebep oluyor. Bilindiği gibi konusunda Çin şu anda ucuz elektrik tüketimine sahip olması sebebiyle madenciler tarafından revaçta olan ülkelerin en başında geliyor. Ancak iki büyük şirket anlaşarak dünyanın en büyük bitcoin madenciliği tesisini Amerika’ya kurma konusunda fikir birliğine vardılar.

Whinstone US ve Northern Bitcoin şirketleri yaptıkları anlaşma ile dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği tesisini hayata geçiriyorlar. Hızlı veri merkezleri geliştiricisi Whinton US ile Alman Bitcoin madencilik şirketi Northern Bitcoin 1 gigawatt enerji kapasitesine sahip olması planlanan ve 100 dönümlük bir alana yayılacak bir merkez kuracaklar. Teksas’ta kurulması planlanan merkez daha önce eşi benzeri olmamış bir büyüklükte olacak.

Tesis inşaatının ilk bölümü 2020 yılının ilk ayları içinde tamamlanacak. Tesisinin tamamının ise 2020 yılının sonuna yetiştirilmesi planlanıyor. Kamuoyuna yapılan açıklamada şu anda şirketin iki adet müşterisinin belirlendiği ve bu müşterilerin madencilik ile alakalı olan borsalarda yer alan iki şirket olduğu açıklandı.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin (BTC) Hükumetler Tarafından Engellenebilir mi? başlıklı makalemizde Bitcoin (BTC) hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın