Altcoin HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Dünyadaki en zor varlık: Bitcoin

] }

Dünyadaki en zor varlık: Bitcoin

İlgili Makaleler
dünyadaki en zor varlık: bitcoin
dünyadaki en zor varlık: bitcoin

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, küresel çapta büyük bir ekonomik gerileme endişesi doğuran finansal, ticari ve politik istikrarsızlıkla karşı karşıya kaldık. Amerika Birleşik Devletleri ve Çin, Brexit ve diğer Avrupa siyasi kargaşası arasındaki ticaret anlaşmazlığı , bir başka egemen varsayılan ve Arjantin’deki sermaye hareketi üzerindeki devlet kontrolünün yanı sıra, merkez bankalarının ve bağımsızlıklarının rolü ile ilgili sorunların tümü piyasaları heyecanlandırdı.

Tüm bu olayları ve ipoteklere ilişkin tersine çevrilmiş verim eğrisi ve negatif faiz oranları gibi çeşitli göstergelerin gelecekteki ekonomi için ne anlama gelebileceği konusundaki açıklamaları ve fikirleri anlamaya çalışırken , yatırımınızı transfer etmeniz gerektiğini söyleyenleri duymak zor değil.

Ve sebepsiz yere, altın gibi katı varlıklar ekonomik ve finansal istikrarsızlık dönemlerinde iyi sonuçlar verir.

Katı (maddi) ve yumuşak (maddi olmayan) varlıklar

Katı varlıklar, geleneksel olarak, maddi mallar veya güvenilir bir şekilde sınırlı arzı için değerli olan altın gibi fiziksel ürünler olarak tanımlanmaktadır. Bir bilgisayar klavyesindeki bir düğmeye basılarak arzı hızla artırılabilen para birimleri, çek ve hisse senedi ve tahviller gibi benzeri varlıklar ile sıkça mukayese edilirler.

Tarih boyunca, deneyimli yatırımcılar riskleri yönetmek ve ekonomik gerileme koşullarında uzun vadeli değeri korumak için katı varlıklara güvendiler; birçok yumuşak varlığın temini geleneksel olarak artar ve bu nedenle de değerleri üzerinde aşağı yönlü baskı yapılır.

Bitcoin’i emlak veya altından daha katı yapan nedir?

bitcoin'i emlak veya altından daha katı yapan nedir
bitcoin’i emlak veya altından daha katı yapan nedir

Katı varlıklar, Çin, Rusya, Hindistan ve Türkiye gibi ülkelerde merkez bankası olarak modası geçmiş durumda.

Ayrıca Ray Dalio (dünyanın en büyük hedge fon kurucusu), geçenlerde altın yatırımını insanlara tavsiye etti. Beklendiği gibi, altın fiyatı son beş ay içinde %16 arttı.

Altının değeri ve değerlerinin bir çok kişiye göre güvenilir bir yer olarak görülmesinde geleneksel rolüyle ilgili asırlık veriler bulunuyor. Fiziki doğası ve altın kullanmanın sayısız yolu, yalnızca değeri koruma aracı olarak hizmet etmenin yanı sıra (örneğin mücevher, sanayi ürünleri), bize göre Bitcoin’i tamamlayıcı ve onunla rekabet etmemesini sağlamıştır.

Başka bir deyişle, altın ve Bitcoin ile ilgili yükseliş duygularını karşılıklı olarak düşünmüyoruz.

Bununla birlikte, altın tedarikinin dinamikleri sabit olmadığı, Bitcoin ve altın arasındaki anahtar farkın vurgulanması önemlidir.

Örneğin, önceki altın madenciliği kârlı değilse, fiyatı yükseldikçe piyasaya altın arzı artabilir. Sonuç olarak, piyasada altın arzındaki bir artış, fiyatının daha da artmasına engel olabilir.

Sınırsız altın arzı, ancak sınırlı miktarda bitcoin

Sürekli artan mevcut altın tedarikini, 21 milyon birim (“madeni para”) daha yüksek emisyon limitine sahip olan Bitcoin ile karşılaştırın. İlk 11 yıl önce halka tanıtılan Bitcoin yazılım protokolü, altının aksine, fiyat değişikliklerinden bağımsız olan sabit ve algoritmik olarak belirlenmiş toplam tedarik hacmini kontrol eder.

Bitcoin’in nihai teklifi, eğer biri toplam bitcoin miktarının belirli bir yüzdesine sahipse, o kişinin her zaman en azından bu yüzdesine sahip olacağı anlamına gelir. Bitcoin, bu özellik ile tarihteki tek önemli varlıktır ve güvenilir bir şekilde sınırlı olan teklifi, Bitcoin’in dünyadaki en zor varlık olmasıdır.

Yarı yarıya veya neden zamanla daha az yeni bitcoin var?

Mevcut bitcoin sayısı şu anda artmaya devam etse de, şimdiye kadar varolan tüm bitcoinlerin yaklaşık% 86’sı zaten oluşturuldu ( 21 milyon madeni paradan 18 milyonu zaten var). Günümüzde mevcut bitcoin arzı yılda% 4’ten az artmaktadır ve önümüzdeki on yılda, büyüme oranı düşmeye ve% 1’in altına düşmeye devam edecektir.

Yeni bitcoinlerin oluşturulmasındaki bu yavaşlama, bitcoin yazılımına dikilen temel bir kuraldan kaynaklanmaktadır: “Yarıya indirme” (veya “yarım”) ve yaklaşık olarak her dört yılda bir yeni bitcoin sayısı. ortalama her 10 dakikada bir yarıya indirilir.

Bir sonraki yarıya indirmenin gelecek yıl Mayıs ayı ortalarında gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.

2140 civarında, 21 milyon bitcoin gibi zor bir limite ulaşıldığında, yeni bitcoin’in daha fazla madenciliği imkansız hale gelecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu