Dünya Ekonomisinde Kripto Paraların Yeri Var mıdır ?

Riggs Eckelberry OriginClear CEO’su ve WaterChain başkanı. OriginClear su arıtım sektöründe faaliyet gösterirken WaterChain aynı işi kripto paralarla buluşturuyor. Eckelberry Forbes’ta kaleme aldığı yazıda kripto paralara şirketlerin karşı oluşu konusuna değindi.

Şirketlerin bir yanda kurumsal diğer yanda düzenlenmiş kripto paralar istediğini belirten Eckelberry ‘cahilliğe’ dikkat çekti:

Evet, kripto paralar Blockchain tabanlı, ama kripto çok farklı – bilhassa para hakkında. Bunu ilk fark ettiğimde kurumsal Blockchain yolundan saptım ve bunun yerine sektörüm için daha iyi ve inovatif toplu fonlama projelerine yöneldim. Ama şunu hala daha merak ediyorum, kripto paralar konusunda bu FUD (korku, belirsizlik, endişe) niye? Bence bunun cevabı muhtemelen eğitimsizlik.

Makalenin belki de en dikkat çeken kısmında Eckelberry kripto paraların getireceği değişiklikleri masaya yatırdı. Eckelberry birçok kripto para yatırımcısı gibi kripto paraların tamamen yeni bir ekonomi yaratacağına inanıyor. İtibari paralardan neredeyse bağımsız alternatif bir ekonomi. Eckelberry’nin satırlarına göz atalım:

En son dalga da menkul kıymetlerle uyumlu token’lar. Bunlar Coinbase gibi yeni, menkul kıymetlerle uyumlu borsalarda teklif ediliyor. Bu token’lar inanıyorum ki daha zayıf, düzenlenmemiş olanların yerini alacak ve genel olarak daha güçlü bir kripto ekosistemi yaratacak. Bana sorarsanız kripto para stratejisi üzerinde çalışan şirketlerin anlaması gereken şey de bu: Bu coin’ler ana akım kitlelerce benimsendikçe tamamen yeni bir ekonomi yaratacaklar.

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status