Dubai’den Blockhain Hamlesi

Şeyh Saeed  bin Ahmed Al Maktoum, Dubai Kraliyet’i,  5 Şubat 2019’da, Arabian Business’inverdiği bir rapora göre, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) pozisyonlarını güçlendirmeye çalıştığı için Lichtenstein’a dayalı kripto para birimi fonu Invao’yu destekleyeceğini doğruladı .

BAE Anlaşmanın Tarafı

Özel Ofis, Şeyh Saeed’in SEED Grubunun bir organizasyon parçasıdır. Rapora göre , ana faaliyetleri arasında kendi yatırımlarını yapmak, diğer şirketler için küratörlük yapmak ve kaynak tedarik etmek yer alıyor.

Şeyh Saeed ve SEED Grubu, BAE’nin uluslararası pazarlardaki konumunu sağlamlaştırmak için çeşitli yatırımlara sürekli odaklandığını gösterdi . Invao ile anlaşmayla ilgili olarak Özel Bürosu’nun CEO’su Al Gurg, iddia bu ortaklık sadece yatırımları desteklemek kalmayıp, aynı zamanda bu “finansal, kültürel ve düzenleyici farklılıkların üstesinden.”

Invao ‘Ufkunu Genişletiyor

Invao, ortaklığın diğer tarafında, 2018 yılında kripto para birimi odaklı bir yatırım fonu olarak kuruldu. Kripto para birimi piyasası düşüşe geçerken, JPMorgan’ın tüm para birimlerinin toplam değerinin 2018’in başında 800 milyar dolar olan yüksek değerden 125 milyar dolara düştüğünü tahmin ettiği gibi , Invao istikrarlı bir kazanç elde etmeyi başardı.

Şirketin CEO’su Frank Wagner için, “bu dönüm noktası ortaklık, BAE genelinde seçkin iş zekası birliğinin onayını temsil ediyor” dedi. Bu anlaşmaya girerek, Invao, bir milyon dolara ulaşmış olan yatırımlarını daha da ilerletmeyi hedefliyor , şirketin şu ana kadarki kısa geçmişine rağmen.

BAE, Yenilikçi Hükümet Stratejisini Sunuyor

Invao, Özel Ofis’in BAE’deki bağlantılarını kullanabildiğinden, Dubai hükümetinin ‘ Blockchain Stratejisini ‘ destekleme konusunda güçlü bir ortağı olacağı için bu anlaşma her iki taraf için de faydalı olacak . Strateji, 2021 yılına kadar Emirlikler’deki varlıkların en az yüzde 50’sinin kripto para birimine çevrilmesini hedefliyor. Bu karar Nisan 2018’de açıklandı ve BAE Başkan ve Dubai Başbakanı Şeyh Muhammed Bin Rashid Al Maktoum Bu planın başarısı, Emirates’te yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyecektir. Strateji dört temel unsura dayanmaktadır : vatandaş mutluluğu, devlet verimliliği, gelişmiş mevzuat ve küresel girişimcilik.

Bu strateji, Dubai’nin bu finansman yöntemini onayladığını gösterdiğinden, küresel olarak tüm kripto para birimlerinin gelişimi için son derece önemlidir . Dubai Hükümeti, ilk Bitcoin destekli devlet kurumu olmayı hedefliyor. Şimdiye kadar, hiçbir ülke kripto para birimlerini bu ölçüde tanıma planlarını ve arzularını açıklamadı, bu yüzden Blockchain Stratejisi uluslararası alanda yönetim için yenilikçi bir yaklaşım olarak kabul edildi.

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status