Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Doların Seyri Bitcoin Karşısında Ne Anlatıyor?

Bitcoin, Şubat ayında önemli bir ivme kazanmış ve 58 bin dolar bandına ulaşmıştı. Ancak daha sonrasında ise hızlı bir düşüş yaşamak durumunda kaldı.

] }

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Şubat ayında önemli bir ivme kazanmış ve 58 bin dolar bandına ulaşmıştı. Ancak daha sonrasında ise hızlı bir düşüş yaşamak durumunda kaldı. Peşi sıra gelen düşüş yönlü hareketler kapsamında BTC için yeni bir yükseliş de gündeme geldi. Ayrıca kısa vadeli sıçrama sonrasında dolar tekrar BTC karşısında zayıflamaya başladı. Bu durum ise Bitcoin’in yeni rekor seviyelerine ulaşabileceğinin bir işaretçisi olarak kimi analistlere göre yorumlanıyor.

En düşüş kapsamında BTC yüzde 20 oranında geriledi. Fakat piyasa katılımcılarının oranı ve ilişki riski azalmaya başlayınca dolar için güçlü bir sıçrama ile BTC çakışma yaşayabilir ama yine de analistlere göre dolar BTC karşısında zayıf konumuna geri döndü.

Bitcoin Nasıl Bir Dönüş Yapacak?

Dolar ticareti piyasa değeri bazında bakıldığında kripto para birimiyle ters orantılı bir grafik çiziyor. Küresel rezerv olduğu için salgın döneminde dolar değer kaybederken BTC ise değer kazandı. Dolarda yaşanacak sıçrama kısa vadeli kâr sağlayabilir. Bu durum ise kripto para biriminin de yükseliş trendine girmesi için ek bir destek verebilir.

Bitcoin’in son girdiği tabloya bakıldığında yükseliş eğilimini yakın zamanda gerçekleştirebilir gibi görünüyor. Yaşanacak olan derin bir düzeltme ise daha fazla kurumun da düşük fiyatlardan alım yapabilmesine olanak tanımış olacak. Dolardaki zayıflık devam ettiği sürece de analistler bu durumun BTC fiyatları üzerinde olumlu olacağını düşünüyorlar.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu