Dolar Yorumları / Ziraat FX – (30.07.2020)

0

Bu analizde döviz yatırımcılar tarafından  en çok merak edilen Dolar Yorum, Kazandıran Dolar Yorumları, Dolar Ne Kadar Oldu, Dolar YorumlarıDolar Ne Olur Uzman Yorumları , Dolar tl kur sorularına cevap sunulmaktadır.

USD/TRY: Dünkü toplantısında faiz oranlarını değiştirmeyen Fed, geçen toplantılara benzer şekilde ekonomiyi desteklemek için her aracı kullanacaklarını yineledi. Güvercin duruşunu koruyan Fed ile birlikte ABD borsaları değer kazançları ile günü kapatırlarken, Dolar zayıf bir görüntü sergilemeye devam etti. Öte yandan, piyasalar zaten Fed’i fiyatlama süreci içerisinde olduğu için ilk etkinin ardından piyasanın tekrar sakinleştiğini gözlemliyoruz. Dolar endeksinde (DXY) ise genel olarak güçsüzlük gözlense de şu dakikalarda tepki yükselişleriyle karşılaşıyor.

Teknik olarak aşırı satım bölgesinde bulunun DXY’de kısmi tepki yükselişleri gözlenebilir ki ABD vadelileri, Gelişmekte Olan Ülke para birimleri ve Ons Altın baskı altında. Üç günlük yükselişlerin ardından bu sabah sakin bir görüntü sergileyen Dolar / TL’de ise DXY’deki görüntü ile birlikte düşüş eğiliminin sınırlı kaldığını izliyoruz. Ancak, TL’nin sepet bazında (1USD 1EUR ortalaması) değer kazanması kurun bugün 7,0 seviyesinin altında kalabileceğinin işareti olabilir. Aksi durumda 7,0490 bir sonraki direnç olarak izlenebilir. Öte yandan, olası düşüşlerde 6,9580 desteğinin altında 6,93 ilk etapta hedef olabilir. Ana destek ise 6,8960 seviyesinde.

 

Merkez bankası açıklamasına göre net rezervde 4 milyar dolarlık bir azalma mevcut. Kısa vadede ödenmesi gereken borçlarıda hesaba katarsak ve  dolar endeksine bakarsak 7.40 seviyelere kadar bir yükseliş beklenilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }