Ekonomi Haberleri

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – (17.09.2020)

Dolarda son durum nedir, Dolar ne kadar oldu, uzman dolar yorumlarını içermektedir.

] }

Bu haber güncel dolar fiyatları ve dolar yorumları hakkında en çok merak edilen, Uzman Dolar Yorumları, Kazandıran Dolar Yorumları, DOLAR NE OLUR GÜNCEL,DOLAR DÜŞER Mİ, DOLAR TL YORUMU, dolar yükselir mi  sorularına cevap sunmaktadır

İçerisinde bulunduğumuz haftaya Moody’s’in sürpriz not indirimi ile başlayan USDTRY paritesi kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiriyor. Bu hareketlenmeler ile birlikte tarihi zirveleri test eden paritede piyasalar dün FED’in kararını takip etti. Beklentilere paralel olarak alınan faiz değiştirmeme kararı ve basın toplantısı ardından paritede volatilite bir miktar arttı. Genel olarak baktığımızda Doğu Akdeniz’de gerçekleşen ve başta Yunanistan ile çeşitli Avrupa ülkeleri ile gerilimlerin artmasına neden olan jeopolitik gelişmeler TL varlıkları üzerinde zaman zaman baskıların oluşmasına neden oluyor.

İlgili Makaleler

Diğer yandan geçtiğimiz haftaların aksine içerisinde bulunduğumuz hafta doların küresel bazda toparlanma hareketleri USDTRY paritesindeki yukarı yönlü hareketlenmeleri destekliyor. Bir başka gündem ise koronavirüs pandemisi. Küresel bazda pandemide vaka sayılarında yaşanan artış gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.51301 seviyesi direnç noktası olarak; 7.50018 – 7.47486 – 7.43604 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak:İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu