Dolar Yorum, Dolar Ne Olur Uzman Yorumları

0

Bu yazımızda Bu yazımızda en çok merak edilen Dolar Yorum, Kazandıran Dolar Yorumları, Dolar Ne Kadar Oldu, Dolar Yorumları, Dolar Ne Olur Uzman Yorumları hakkında bilgiler yer almaktadır.

Dolar Yorumları / Ziraat FX – (16.06.2020)

USD/TRY: Koronavirüs salgınında ikinci dalga endişeleriyle risk iştahının zayıf seyrettiği ortamda Fed tekrar piyasaları destekleyecek karar açıkladı. Şirket tahvili almaya başlayacağını açıklayan Fed sonrası borsa endekslerinde ralliler yaşanıyor.

Genel olarak zayıf bir görüntü sergileyen Dolar ise birkaç günlük yükselişlerin ardından tekrar düşüş eğilimine girmiş gözüküyor. Risk iştahının tekrar pozitife dönmesiyle Gelişmekte Olan Ülke para birimleri ile birlikte TL’de de hafif olsa da toparlanma gözleniyor. Bu risk ortamında kur 6,86 direncinin altında kalarak, önemli gözüken 6,8150 civarındaki desteğini kırmayı deneyebilir ki bu seviyenin kırılması durumunda 6,79 ilk etapta hedef olabilir.

Bugün Fed Başkanı Jerome Powell’ın, TSİ 17’de Senato Bankacılık Komitesi’nde Yarı Yıl Para Politikası Raporu’nun sunumu izlenecek. Öte yandan, TSİ 22.30’da Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida’nın konuşması izlenecek. ABD tarafında, TSİ 15.30’da mayıs ayı perakende satışlar ve TSİ 16.15’te mayıs ayı sanayi üretim verisi de izlenecek. Almanya’da ise TSİ 12’de haziran ayına ilişkin ZEW cari durum ve beklentiler endeksi açıklanacak.

Dolar Yorumları / ALB Forex – (16.06.2020)

ABD’de yaşanan corona virüs vakalarında ikinci dalga endişesiyle dün sabah güne alıcılı başlayan kur, Trump’ın düşündüğü teşvik paketinden sonra geri çekilerek kazançlarını kısmen geri verdi.

Yurt içinde artan corona virüs vakaları nedeniyle baskı altında kalan TL varlıklarda, FED Başkanı Powell’ın bugün yapacağı konuşma takip edilecek.

Direnç (6.8300 – 6.8800 – 6.9200)
Destek (6.7700 – 6.7300 – 6.6900)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }