] }
Coin Analiz

Dogecoin Nedir? Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar?

Dogecoin(nedir), Litecoin’e dayanmaktadır, bu da Litecoin’de yapılan tüm değişikliklerin ve güncellemelerin bu kripto para için de geçerli olacağı anlamına gelir. Dogecoin asla blockchain’de çığır açan bir teknoloji yaratmaya ya da süslü ve yeni bir şey yapmaya kalkışmadı. Bir köpek suratının bulunduğu basit bir kripto para birimi işlem platformu.

Bu kripto para, çok küçük işlem ücretleri ile düşük değerde kalmıştır, bu da sadece yatırım olarak tutmak yerine, insanların gerçekte kullandığı bir kripto para birimi olmasını sağlar. Dogecoin, kısa zamanda mütevaziliğinden dolayı insanlar tarafından taktir edilen bir kripto para birimi halini aldı.

İlgili Makaleler

Diyelim ki bir kişi Reddit hakkındaki faydalı yorumu için birine 10 cent göndermek istiyor. Bitcoin’de bu şu anda 0.000006 BTC. Ancak 10 cent, çok daha kolay bir dönüşüm oranı olan 6.02 DOGE anlamına gelir. Ayrıca, işlem BTC’den çok daha hızlı ve daha ucuz olacak. Bu nedenle bu kripto para, diğerlerini hızlı ve kolay bir şekilde ödüllendirmek için kullanılan en popüler kripto para haline geldi. Reddit ve Twitter kullanıcılarının eğlenceli içerikleri için birbirlerine küçük miktarlarda DOGE bağışladığını görmek yaygın bir durumdur.

Dogecoin Nasıl Alınır?

Bu kripto para yaygın olarak kullanılmasına rağmen her borsada işlem görebilen bir kripto para birimi değil. Bunun sebebi ise ilk başından biraz ciddiyetten uzak olduğunu göstermesi. Bu durum kripto paranın logosunun bir köpek olmasından da anlaşılmakta. Bu kripto parayı almak için işleminin yapıldığı borsaya banka havalesi ile para göndermek gerekiyor. Yabancı bankada hesabı olanlar çok daha kolay bir şekilde yabancı borsalar üzerinden bu altcoini satın alabilirler.

Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar?

Fiyat olarak çok düşük olmasa da Bitcoin kadar yüksek bir fiyata sahip değil. Yazının hazırlandığı sırada 1 Dogecoin 0,0146 Türk Lirası üzerinden işlem görmeye devam ediyor. Dolar ile karşılaştırıldığında ise 0,0024 Amerikan doları değerinde.

Bir önceki yazımız olan “Litecoin Nedir? Litecoin’in Fiyatı Ne Kadar?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.