] }
Altcoin

Dock Coin Nedir? Dock Coin Nasıl Alınır?

Dock Coin, Dock platformuna ait bir kripto para birimidir. Dock platformu hem şirket karı, hem de kullanıcılarının işlem kolaylığı için Dock Coin’i piyasaya sürmüştür.

Dock Coin Nedir?

Dock Coin, Dock platformuna ait bir kripto para birimidir. Dock platformu hem şirket karı, hem de kullanıcılarının işlem kolaylığı için Dock Coin’i piyasaya sürmüştür.

Dock Coin 26 Nisan 2018 tarihinde alım ve satım işlemlerine açılmıştır. Başlarda çok ilgi görse de maalesef gün geçtikçe değerini kaybetmiştir. Şimdi ise kripto coin sıralamasında 637. Olarak düşük bir sıradadır. Dock Coin nedir sorusunun cevabı için Dock platformunu incelemeliyiz.

Dock Nedir?

Dock platformu gücünü ve güvenliğini blockchain ağından alan bir kimlik doğrulama platformudur. Kullanıcıların güvenli bir şekilde kimlik bilgilerini paylaşmalarına ve söz sahibi sertifikalar tarafından doğrulamalarına olanak sağlar. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve gün geçtikçe gelişmektedir.

Dock platformu Dock Coin’i çıkartarak daha güvenli bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Platformun yapı taşı olan Dock Coin sayesinde Blockchain ağı işlemleri, yönetişim, staking ve kimlik onaylamaları yapılabilmektedir.

1 DOCK KAÇ TL

dock

Dock (DOCK)

0.153718

 

Dock Coin Nasıl Alınır?

Dock Coin güvenilirliğini Dock platformundan aldığı birçok kripto borsa platformunda listelenmektedir. Buna Binance’ta dahil. Bu sebeple Dock Coin nasıl alınır sorusunun cevabı çok zor değil.

  • Dock Coin almak için öncelikle bir kripto borsaya üye olun, eğer üyeyseniz giriş yapın. (Önerilen Binance platformudur.)
  • Dock Coin borsa platformlarında “DOCK” ismiyle geçmektedir. Arama kısmına “DOCK” yazdığınızda hangi perlerde listeleme yapıldığını görebilirsiniz. Binance üzerinde DOCK/USDT ve DOCK/BTC perleri bulunmaktadır.
  • Kendinize uygun olan peri seçerek alım veya satım işlemleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Dock Coin Grafik

Dock Coin grafik aşağıda görüldüğü gibidir.

dock

Dock (DOCK)

0.153718

Grafikten de gördüğümüz üzere Dock Coin 2018 yılında, yani piyasaya sürüldüğü yılda yüksek bir ivme yakalamış ve tarihinin en yüksek seviyelerini görmüştür. Bu dönemlerde 24 saatlik hacmi de bir hayli yüksekti. İlerleyen dönemlerde DOCK ağındaki balinalar bir bir ayrıldığından dolayı dalgalı düşüşler olduğunu görüyoruz. Artık büyük dalgaların durup neredeyse doğrusal ilerlediği kısımda ise ağda neredeyse balina kalmamış durumda. Sadece küçük yatırımcıların alım satım işlemleriyle ilerlemekte. Günümüzde ise ufak bir yükseliş yakalasa da, parıldaması zor görünüyor.

Dock Coin Fiyatı

Dock Coin fiyatı güncel olarak 0.10 Amerikan Doları’dır. 4 Mayıs 2018 yılında tarihi rekorunu kırarak 0.24 dolar olmuştur. Mart 2020 kripto borsa çöküşünde ise dip seviyesini görerek 0.002 dolara kadar düşmüştür.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu