DigiByte (DB) Nedir?

0

DigiByte coin, güvenlik ve hız odaklı bir kripto para birimidir. DigiByte coin, kripto para borsası biriminde DGB şeklinde de yer almaktadır.

DigiByte (DGB) Cüzdan Nedir?

DGB cüzdanı ile yatırım işlemleri gerçekleştirilir. Alım satım işlemleri DGB cüzdan üzerinden gerçekleştirilir. Kripto para birimi üzerinden DGB cüzdanda işlemler yapılır. Kullandığınız kripto para borsasına bağlı olarak DGB cüzdan kullanımlarında, özelliklerde farklılık görülebilir.

DigiByte (DGB) Cüzdan Özellikleri Nedir?

DGB cüzdanın sunduğu özellikler arasında yer alan unsurlar şöyledir:

 • Cüzdana eklenen DGB coin harcanmış sayılmaz. Başka birine gönderilen coin harcanmış sayılır.
 • DGB cüzdan ile yapılacak çift harcamalar güvenlik problemlerinin önüne geçer.

DigiByte Özellikleri Nelerdir?

DigiByte özelliklerinde yer alan farklı noktalar ve işlemler bulunmaktadır. DigiByte özellikleri şunlardır:

 • DigiBytegeliştiricileri, 5 farklı algoritmanın zorluk derecelerini değiştirebilmektedirler.
 • Ağ üzerinde herhangi bir algoritmanın hakim olmasının önüne geçilir.
 • DGB’de, SegWit teknolojisi kullanılır.
 • SegWit teknoloji sayesinde bloklar daha hızlı oluşturulur.
 • DigiByte bloğunun üretilmesi 15 ila 18 saniye sürmektedir.
 • DigiByte, uzun blok zincirine sahiptir.
 • DigiByte, algoritmalar ile güvenliği sağlar.

DigiByte Amacı Nedir?

DigiByte, para ödeme ve değer tutma amacıyla kullanılmaktadır. Kripto para birimi olan DigiByte, cüzdan özelliği ile dosyaları ve işlemleri depolar.

SegWit Teknolojisi Nedir?

SegWit teknolojisi, iyileştirme tekniği olarak kullanılmaktadır. SegWit teknolojisi ile blok zinciri boyut sınırlama sorunlarını hafifletmek amaçlanır. SegWit teknolojisi ile veri aktarımına izin verilmesi sağlanır.

SegWit’in Avantajları Nelerdir?

SegWit teknolojisinin sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Kullanılan bloğun taşıyabileceği veri miktarını arttırır.
 • SegWit güncellemesi, bir blokta daha fazla veri taşınmasını sağlar.
 • Alıcı, verilerini tutmaya devam eder.
 • İşlemdeki bilgilerin değiştirilememesini sağlayan imzaları oluşturur.
 • SegWit teknolojisi ile imza değişikliğinin önüne geçilir. Bu şekilde başkalarının imzaya müdahalesi engellenir.
 • İmzalı işlemler için güvenli bir alan sağlar.

Digibyte (DGB) Teknik Özellikleri Nelerdir?

DGB teknik özelliğinde, UTXO tabanı kullanılmaktadır. UTXO tabanı ile işlemlerin gerçekleşip gerçekleşmediği anlaşılabilir. UTXO tabanı kullanımı ile DigiByte üzerindeki birtakım sorunların önüne geçilir.

DigiByte (DGB) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

 

UTXO Nedir?

UTXO tabanı, alınmış ama henüz harcanmamış işlemlerin ileride harcanmasını gerçekleştiren sistemdir.

UTXO Özellikleri Nedir?

UTXO tabanının sunduğu özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler işlemlerin oluşumunu sağlarken güvenliği de oluşturur. UTXO özellikleri şöyledir.

 • UTXO, hem gönderdiğiniz para biriminin hem de ödediğiniz para miktarının asıl UTXO’nun miktarı olacaktır.
 • Kripto para cüzdanınızda tek bir bakiyenin olduğu gözükse de cüzdanınızda UTXO olabilir.
 • Dijital cüzdanların iyi olması UTXO tabanının iyi olmasını sağlar.

Digibyte (DGB) Güvenilir Midir?

DigiByte, güvenli bir yapı oluşturmak için var olan sorunları ortaya koyarak çözüm odaklı seçenekler sunar. SegWit teknolojisi ya da DigiAsses sistemi, DigiByte yapısının güvenli olmasını sağlayan unsurlar olarak kullanılır.

DigiByte Madenciliği Nedir?

DigiByte coin ile yapılacak işlemlerin DigiByte madencilik havuzunda birikmesidir. DigiByte madenciliği ile alım satım işlemlerinin gerçekleştiği tüm alanlarda oluşturulan işlemlerdir.

DigiByte Coin Piyasaya Ne Zaman Çıktı?

DigiByte coinin piyasaya sunulduğu yıl 2014’tür. DigiByte ilk olarak 2013 yılında geliştirildikten sonra piyasaya sunulmuştur.

DigiByte Coin Piyasa Değeri Nedir?

DigiByte coin değeri için sabit bir fiyat söylemek doğru olmaz. Piyasa değerlerine göre DigiByte coin değeri farklılık göstermektedir.

Digibyte Coin Piyasası Geçmiş Değer Durumları Nasıldır?

DigiByte coin grafiğine bakıldığında 2017 ve 2018 yıllarında yükselmenin yaşandığı gözükür. DigiByte, 2019’da DigiAsses’i ortaya çıkarmıştır. DigiAsses, akıllı sözleşmeler, dijital kimlikler ve daha fazla özellikleri hizmete sunan bir altyapıdır. DigiByte coin için gelişme ve yükseliş göstermiş olduğu söylense de piyasa durumuna göre düşüşlerin yaşandığı dönemler de olmuştur.

DigiByte Coin İçin Uzmanlar Nasıl Yorumlar Yapmaktadır?

DigiByte coin yorumları ileriye yönelik olumlu ya da belirsizliklerin belirtildiği yorumlardan oluşur. Son zamanlarda ve önümüzdeki yıllara göre uzmanlar uzun vadeli yatırımların olacağını belirtmektedir. %23’lük bir artış son zamanlarda DigiByte piyasasında gözükmüştür. Bu durum uzmanlar için umut vadeden gelişmeler arasında yer almaktadır. Uzmanlar ve analistlere göre DigiByte piyasasının gelişme göstermesi bekleniyor.

Kullanıcılar DigiByte Coin İçin Nasıl Yorumlar Yapmaktadır?

DigiByte kullanıcıları, DGB coin için çeşitli yorumlarda bulunmaktadır. Kullanım şekilleri, elde ettikleri ve yaptıkları alım satım işlemlerine göre de yorumları şekillenmektedir. DGB coin için kullanıcılar 2020 yılını durağan bir piyasa olarak değerlendirmektedirler. 2021 yılı için ise bazı kullanıcılar, DGB coinin iyi bir ivme kazandığını dile getirmişlerdir.

DigiByte Coin Gelecek Hedeflerinde Neleri Planlıyor?

DGB coin hedefleri arasında bir takım planlar bulunmaktadır. DGB’nin amaçları doğrultusunda uygulamayı planladığı hedefleri şöyledir:

 • Kamu tabanına odaklanmayı ve geniş çapta kabul görmeyi hedeflemektedir.
 • Ana kriptolardan birine dönüşmeyi hedeflemektedir.
 • Uyguladığı sözleşme sistemlerini geliştirmeyi hedeflemektedirler.

DGB Coin Geleceği Nasıl Gözükmektedir?

DigiByte coinin ilerisi için kesin bir yargıya vararak yorum yapmak mümkün değildir. Piyasaların durumuna göre değer ve fiyatlar farklılık gösterir. Uzmanların ve analistlerin incelemeleri doğrultusunda DigiByte coinden bir yükseliş beklendiği söylenebilir. DGB kullanıcıları da aynı şekilde bu olumlu çizginin gerçekleşeceğine yönelik bir beklentidedir. DGB değeri için öngörüde bulunmanın yolları piyasaları takip etmektir.

DigiByte ‘e göre, Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirleri yeterince güvenli veya ölçeklenebilir değil. DigiByte, rakiplerinden daha hızlı ve daha güvenli olduğu kanıtlanmış ve test edilmiş bir çözüme sahip olduğunu iddia ediyor.

DB üç farklı katmana dayanan eksiksiz bir blockchain ağıdır. En üst katman akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve özelleştirilebilir coinler içindir. Orta katman, DigitByte coininin ağ boyunca hareket edebileceği ve temel varlığı olarak hizmet edebileceği bir cüzdandır. Alt katman ise sistemin çekirdek altyapısıdır ve merkezi olmayan düğümleri, istemci yazılımını ve her biri arasındaki iletişimi içerir.

DigiByte’ı Kim İcat Etti?

Jared Tate, DigiByte ‘ın kurucusu ve yaratıcısıdır. 2013’ten beri proje üzerinde çalışmaktadır. Hem DB hem de Bitcoin, hesaplar arasındaki blockchain işlemlerini takip etmek için teknik bir yöntem olan Unspent Transaction Output (UTXO) kullanıyor. Ancak DigiByte, Temmuz 2019 itibariyle Bitcoin’in 600.000’den az bloğuna kıyasla 9 milyondan fazla bloğa sahip. Ayrıca Bitcoin’den 40 kat daha hızlıdır, bu da onu dünyanın en hızlı ve en uzun UTXO blok zinciri yapar.

Bu Kadar Özel Olan Ne?

5 yıldan fazla bir süredir değişik zorlu koşullarda test edilen DB, bir blockchain olarak güvenliğinin gerçek olduğunu kanıtladı. En eşsiz özelliği, blockchain ağının sadece beş madencilik algoritması kullanmasıdır. Bu beş farklı madencilik algoritması, madencilik merkezileşmesini önlemek ve ağı daha güvenli ve merkezi olmayan yapmak için tasarlanmıştır.

Beş madencilik algoritmasına sahip olmasının yanı sıra, DB mevcut herhangi bir blok zincirinin “en gelişmiş zorluk stabilitesine” sahip olduğunu iddia ediyor. Gelişmiş zorluk ayarlamaları, DB blok zincirini kötü niyetli saldırılara karşı korumak ve güvenliği daha da artırmak içindir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.