Deloitte, Blockchain Projelerinin Sayısı Hakkında Veri Yayınladı.

tarafından derlenen verilere göre geçen yıl, GitHub kod deposunda blokaj ile ilgili 26.000’in üzerinde yeni proje oluşturuldu.
Profesyonel bir servis firması, yeni yayınladığı “ Teknolojisinin Evrimi: GitHub Platformu’ndan İncelemeler” başlıklı ve bugün yayınlanan bir raporda, gibi büyük projeler de dahil olmak üzere 86.000’in üzerinde blok zinciri girişiminde kod üreten bir geliştirme platformundan bilgi getirdi.

Genel olarak, çalışma, 2009 ile ilgili çeşitli uygulamalar yoluyla teknolojinin gelişimini göstermektedir.

Deloitte’nin raporuna göre bugüne kadar 2016’da en yeni blok zincir projeleri sunuldu (hem kuruluşlar hem de bireysel kullanıcılar tarafından sunuldu.) Karşılaştırma için 2015 yılında 15.000’den az oluşturuldu. 2017’ye ilişkin veriler sadece ilk altı ayı içeriyor yıl, ancak bu süre içinde yaklaşık 25.000 GitHub projesi oluşturuldu.

Raporda ayrıca, GitHub’daki en üstteki blok zinciri kod depoları verileri de bulunuyordu. Bunların arasında en büyük etkinlik bitcoin’dur: 627 katılımcı ve yaklaşık 12.000 takipçisi. Kar amacı gütmeyen Ethereum Vakfı tarafından desteklenen yazılım müşterisi Go-ethereum (veya Geth) bugüne kadar 5.603 takipçisi ile 149 katkıda bulunmuştur.

Rapordaki bir diğer önemli nokta da, şu anda görünür olan blokaj projelerinin çoğu, GitHub’da büyük oranda aktif değil.

Bir önceki yazımız olan Genç Amerikalıların % 33'ü Ethereum'a Yatırım Yapmayı Planlıyor başlıklı makalemizde Altcoin Haberleri, bitcoin ve Ethereum Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply