] }
Coin Haberleri

Defi’nin Piyasa Değeri 3 Milyar Doları Aştı

Coinmarketcap’ın verilerine göre, ethereum üzerinde aktif olan toplam 40 finansal projenin değeri 3.3 milyar doları aştı.

Compound, defi piyasasında  yarım milyar  dolarlık hacm ile liderlik ediyor, maker ve Compound  toplam  değeri defi piyasa değerinin 1 / 3’ünü oluşturmaktadır.

Defi projeleri piyasa değerine göre, Temmuz 2020
Defi projeleri piyasa değeri 

Kyber son zamanlarda yükselişe geçti. DAO  katmanı ile başladıktan sonra 4. sıraya yerleşmiştir.

ox ise kitleler tarafından desteklenen bir proje değildir, genel olarak brokerlar tarafından kullanılmaktadır.

Defiler, görünüşte kendi tokeni olmayan ve dolayısıyla piyasa değerlemesi olmayan InstaDapp gibi bilinmektedir, diğer tüm dappleri birleştirici olmayı  planlayan bir VC destekli projeleridir. Şuan sadece 40 defi proje de olsa ilerleyen süreçlerde proje sayısı artarak piyasa hacimleri artması muhtemmeldir. 

Kripto yatırımcıların genel korkusu bir ıco sendromunun farklı bir isimle yaşanmamasıdır.ICO’da ilk piyasaya çıkarıldığında herkes tarafından büyük bir gelişme gibi aktarılarak milyarlarca dolarlık vurgunların zeminini hazırladı. Şuan da aynı şey defi için yapılmaktadır. Dikkatli olunması gerekmektedir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.