Decred (DCR) Coin Nedir? Decred Coin Nasıl Satın Alınır?

0

Decred (DCR) Coin Nedir?, Decred; Blockchain sistemi üstüne kurulması amaçlanan merkezsiz bir ağ oluşturulmak istenen bir ekosistem olarak tanımlanabilir. Bitcoin Blockchain’in 2016 yılındaki Çatallanma işlemi yani Hard fork uygulaması aracılığı ile ortaya çıkmıştır. 2016 senesinde BTC Blockchain hard fork uygulaması ile ortaya çıkmıştı.

Decred Nedir ?

Decred Proof of  Stake ile  Proof of Work  iş kanıtlarını aynı anda kullanabilen sisteme sahip. Decred’in geliştirici ekibi PoW ile PoS’un oluşturduğu kuvvetli sistemin kullanıcılar tarafından önemli katkıları olduğunu düşünüyorlar.

Piyasaya ilk sürüldüğü sıralarda kripto para dünyasında şaşkınlıkla karşılanmıştı. Decred’in kendine has ağ sisteminde kullanmış olduğu bir oylama sistemi de vardır. Oylama sistemi sayesinde de ağ içerisinde gerçekleşecek değişikliklerle ilgili kullanıcıların söz hakkı oluyor.

Kriz yaşanabilecek anlarda demokratik bir oylama sistemiyle kolay bir şekilde sorunun üstesinden geliniyor. Decred kullanıcılarına sunmuş olduğu cüzdan sayesinde de macOs , Windows ve Linux’ta da özellikleri kullanabiliyorlar.

Bitcoin‘in mining işlemi enerji ve donanım ihtiyaçları açısından oldukça yüksektir. Decred’de ise mining donanımı olmayan ve mining yapmayan kullanıcılara onay görevi tanımlanması yapılarak dengeli ağ oluşturmayı hedeflemektedir.

Decred Coin Nedir?

DCR’nin  geliştirici ekibi Atomik takas özelliğini Decred Coin‘le birleştirerek çalışabilecek şekilde birleştirmiştir. Atomik Takasa özelliğiyle platformdaki kullanıcılar 3. kişilere gerek olmadan kripto para birimlerini değiştirebiliyorlar. Bu özellik dışında da Decred’in SegWit benzeri özelliğide altyapısında taşıyor.  İşlem sırasındaki imzaları verilerden ayırma özelliğiyle çok daha fazla verinin yer almasına imkan tanıyor ve böylelikler işlem hızında da bir artış görülüyor. Decred  zincir dışı ve çevrimdışı işlemleride özelliklerine katarak Bitcoin’in bir adım ötesinde geçmiştir.

Decred Coin Nasıl Satın Alınır?

Decred’de BTC gibi 21 milyonla sınırlandırılmıştır.  Decred (DCR) ‘i Binance borsalarından temin edebilirisiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.