Dash Coin Rehberi

PrivateSend Sistemi

Kripto para sistemlerinde yapılan tüm işlemler blockchain alt yapısı ile tüm dünyaya açık şekilde gerçekleştiriliyor. Gizliliğin neredeyse hiçe sayıldığı sisteme çözümü PrivateSend ile getiren Dash coin, üzerinden yapılacak olan tüm işlemlerin geriye dönük takibine izin vermiyor ve kullanıcı kimliklerini de gizliyor.

InstantSend Sistemi

Kripto para birimlerinin atası olarak isim yapan Bitcoin sistemi, işlem onaylama hızı olarak 10 dakikalık bir süre sunuyor. Bu ölçekte kripto para üzerinden yapılan işlemlerde aksamalar ve gecikmeler gerçekleşebiliyor. InstantSend sistemi sayesinde Dash, Masternod ağı üzerinden işlemleri neredeyse anında kabul ediyor. Ücretli kullanımı olan InstantSend sisteminin ücretsiz versiyonunda ise 2.5 dakikalık bir onaylama süreci bulunuyor. Bu onaylama skoruna bakıldığında ücretsiz versiyonu ile Bitcoin’den oldukça hızlı diyebiliriz.

1 Dash Coin Kaç TL?

Dash coin güncel veriler ile 1 Dash 567.54 TL’dir. Dolar bazında değerlendirecek olursak, 1 Dash $81.74 dolardır. Dash verileri incelendiğinde son 24 saatte %10.22’lik bir değişim ile 567.54 TL’den Türkiye piyasalarında işlem görmektedir.

Dash Coin Güvenilir Mi?

Dash coin aktarımı esnasında diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi  üçüncü parti yazılımlar gerektirmeden güvenli transfer imkanı sağlıyor. Visa kredi kartı ile yapacağınız tüm işlemleri ilerde lazım olabilir ihtimalini göz önünde bulundurarak kayıt ediyor ve tüm işlemlerin güvenli şekilde gerçekleştirildiğinden Visa ile ortak kontrol sağlıyor. Blockchain sistemi üzerine kurulu olması nedeniyle daha güvenli bir alt yapı sunan Dash, dünya genelinde 4.943 adet sunucudan onaylama işlemi yapıyor.

Dash’ın yayınlanması esnasında gerçekleşen hata neticesinde birçok tartışmaya sebep olabiliyor fakat teknoloji alt yapısında herhangi bir sorun olmadığı sürece güvenli bir sistem diyebiliriz. O zaman gerçekleştirilen sızıntı en çok Dash’ın kurucusuna fayda sağladı. Yaşanan bu hatanın tekrarlanmaması üzerine tüm çalışmalarını sürdürdüklerinin açıklamasını yapan Dash Topluluğu; “Diğer kripto paralar kadar güvenliyiz rahatlıkla işlemlerinizi yapabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.