CZ: Binance Hakkındaki Sahte Haberler Dün Bitcoin’in 6700 Dolara İnmesine Sebep Oldu

İki gün önce ’in Şangay ofisinin yerel polis tarafından basıldığı ve sonuçta kapatıldığını haberleri çıkmıştı. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, iddiaları reddetti ve bu haberin son birkaç gün içinde Bitcoin’in düşmesi için bilinçli yapıldığını söyledi.

Binance “The Block” Haber Şirketini Dava Ediyor

Kripto haber medyası The Block 21 Kasım’da, Şangay Binance ofisinin yetkililer tarafından kapatıldığını bildirdi. Haberde, yöneticilerin yanı sıra 50 ila 100 çalışanın da tutuklandığı bildirildi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “polis yok, baskın yok, ofis yok” diyerek bu iddiaları reddetti.

CZ: Binance Hakkındaki Sahte Haberler Dün Bitcoin'in 6700 Dolara İnmesine Sebep Oldu

CZ: Binance Hakkındaki Sahte Haberler Dün Bitcoin’in 6700 Dolara İnmesine Sebep Oldu

Haber hızla kripto para birimi topluluğunda bir fırtınaya neden oldu ve son iki gün içerisinde özellikle son Bitcoin fiyat hareketini takiben en çok tartışılan konulardan biri haline geldi.

Zhao ayrıca, bunun şirketin itibarına zarar verdiğini defalarca belirtti. CEO, The Block’u mahkemeye verme niyetini de çoktan dile getirdi. Ayrıca bunun, Bitcoin’in fiyatına zarar verdiğini de belirtti. Nitekim, Bitcoin dün düştü. Gün 8,000 doların üzerinde başladı ve neredeyse 6,700 doların altında kaldı. Bu, günlük % 17 civarında bir düşüş demek. O zamandan beri fiyat bir miktar toparlandı ve şu an 7180 $ seviyesinde işlem görüyor.

Bir önceki yazımız olan Beijing Merkezli BISS Borası Kapandı. Tutuklamalar Yapıldı başlıklı makalemizde Beijing Merkezli BISS borsası kapatıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın