Curve Finance (CRV) Nedir?

0

Curve Finance; henüz oldukça yeni olan ve merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır. 2020 yılının Ocak ayında hizmet vermeye başlayan bu borsanın 7 coini ve 22 farklı işlem çifti bulunmaktadır. Defi sistemini benimsemesi ile öne çıkan Curve Finance, CRV coin adında birde altcoine sahiptir.

Curve Finance Nedir?

Curve sistemine bir likidite toplayıcısı denilebilecektir. Kısaca bu borsa yatırımcıya teşvikler sunarak, finansal piyasa ortamında likidite yatırımlarına destek veren ve merkezi olmayan bir borsadır. Öncesinde bu sistem merkeziyetsiz değildi. Zaman içerisinde merkezi olmayan bir otonom organizasyonuna dönüşerek, Defi sisteminde hizmet vermeye başladı.

Curve sistemi Ethereum tabanlı varlıkların kolay bir şekilde takas edilebilmesi sağlayabilen bir platform olabilmeyi hedeflemektedir. Curve Finance sistemi alım satım emriyle belirli bir fiyat ve miktar satış emri isteyen geleneksel merkeziyetsiz borsalardan farklı olarak, piyasanın likidite düzeyini destekleyen algoritmaları kullanan bir platformdur. Curve Finans bir tür otomatik piyasa yapıcı protokoldür.

Piyasa yapıcı algoritmalar kullanan Curve, kendi platformu üzerinden yapılan siparişlere hızlı bir şekilde onay verebilecektir. Buda bu platformu daha güçlü bir hale getirebilecektir. Bunun yanında bu platform, işlemleri oldukça düşük ücretler üzerinden gerçekleştirebilecektir.

Curve Coin Nedir?

Yatırımcıların bu konuda merak ettiği noktalardan biri Curve Coin nedir sorusudur. Bu altcoin adından da anlaşılacağı gibi Curve Finans platformunun yerel kripto para birimidir. Bu coin ICO ile değil, teşvik programı aracılığı ile dağıtılması uygun görülmüş bir para birimidir. CRV coin arzının %58’i likidite sağlayıcılarına %3’ü Curve Finance sistemi oluşturulmadan önce aktif olarak var olan likidite sağlayıcılarına, %31’i CRV yandaşlarına, %3’ü Curve personeline dağıtılmıştır.

%5’lik boşta kalan kısım ise acil durumlarda kullanılabilecek olan rezerv bölümüne aktarılmıştır. Curve Finance token, merkezi olmayan finansal bir platform üzerinden trader kullanılabilmesi için oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra bir diğer amacı ise, Curve Dao sistemine ortaklık görevi görebilme isteğidir. CRV sahipleri, oy sistemi ile protokolün yönünün belirlenmesine aracılık edebilmektedir. Bu noktada eski sahiplerin fikirlerine daha çok önem verildiğini de söyleyebilmek mümkündür.

Curve Finance Token Kaç TL?

Curve Finance token şu sıralar 1.40 dolardan işlem görmektedir. Dolar kuru ise yine şu sıralar 7.86’dan alıcı bulmaktadır. Tüm bu hesaplamalara göre ise 1 CRV coin’in 11 TL’ye geldiği söylenebilecektir.

Curve Coin Yorum

Curve coin yorum içerikleri göz önünde bulundurulduğunda, zaman içerisinde bir yükseliş grafiği çizeceğine dair görüşlerin yer aldığı görülebiliyor. CRV Finance sisteminin kurucusu olan Michael Egorov, yakın zamanda CRV coin’in 5 dolara kadar çıkıp, 2 dolara inmesi öteleme döneminde olabileceğine başlamış ve 2 doların altına kadar inebileceğini ifade etmişti.

Bu öteleme döneminin geçirilmesi ile birlikte, CRV coin’in yeniden 3 doların üzerine çıkabileceği görüşünde olduğunu da ifade etmişti. Tüm bu bilgileri inceleme altına alan analistler Egorov’un haklı çıkacağını ve yakın zamanda CRV coin’in 3 doları aşacağı görüşünde olduklarını dile getirmektedir.

Curve Coin Grafik

Curve Coin grafik verileri incelendiğinde bu altcoinin şu an 1.40 dolardan işlem gördüğü ve dolaşımda 150.745.106 seviyesinde yer aldığı görülebiliyor. Bu değeri ile şu an kripto para piyasalarında 108. Sırada yer almaktadır. Grafiğin geneline bakıldığında ise 4 Aralık’ta yapmış olduğu büyük yükselişini sürdüremediği ve şu sıralar dalgalanma döneminde olduğu fark edilebilecektir. Ağustos 2020 yılında listelenmeye başlayan Curve Coin en dip seviyesini 0.331595 Ekim ayında görmüştür. En yüksek seviyesini ise listelenmeye başladığı gün olan 14 Ağustos tarihinde 60.50 dolar değeri ile yaşamıştır.

Curve Finance Coin Nasıl Alınır?

Curve Finance Coin, Binance gibi büyük hacimli birçok kripto para piyasası borsası üzerinden alınabilecektir. Binance üzerinden bu kripto para biriminin alınabilmesi için öncesinde üyelik oluşturulması gereklidir. Daha sonra hesaba giriş yaptıktan sonra Kripto Para al bölümüne girilerek transfer yönteminin seçilmesi gereklidir. Daha sonra açılan sayfa bölümde Curve Finance Coin aratılarak almak istenen altcoin miktarın girilmesi yeterli olacaktır. İşlem sonrası kripto para alımını onaylayan yatırımcının, işlemi sonlandırılmış olacaktır. İşlem sonrasında, cüzdan bölümünden CRV coinler kontrol edilebilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.