Altcoin Haberleri

COTI Coin Nedir? ve COTI Coin Nasıl Alınır?

COTI, firmaların özel olarak kendi ödeme yöntemlerini oluşturmasıyla birlikte hem daha kısa zamanda hem de az maliyetle kripto paraların geliştirilmesine olanak tanıyan ilk finansal teknolojiyi kullanmış olan platformdur.

] }

COTI, firmaların özel olarak kendi ödeme yöntemlerini oluşturmasıyla birlikte hem daha kısa zamanda hem de az maliyetle kripto paraların geliştirilmesine olanak tanıyan ilk finansal teknolojiyi kullanmış olan platformdur.

COTI Coin, merkezi olmayan ödemeler için en uygun hale getirilmiş ve stabil coin kullanıcıları, çeşitli kurum ve kişilerin kullanabilmesi için geliştirilmiş dünyanın ilk blokchain ürünlerinden bir tanesidir.

COTI Pay, bu platformun ilk aktif uygulaması olarak tasarlanmıştır. Bu uygulama ile blok zincir üzerinde tamamen işleyen tam donanımlı finans hizmetleri kullanıcılara sunulmuştur. Bu platformun geliştirilmesi için bu grup 2017 yılının Mart ayında tam anlamıyla kurulmuş olup stake çalışmalarının başlaması 1 Ocak 2020 yılını bulmuştur.

Platform esasında uzun süren işlem süreleri, güvenlik açığı oluşması ya da hacklenme gibi olası riskler ya da artan maliyet gibi yatırımcıların karşılaştığı bazı zorlukların üstesinden gelebilecek nitelikte olan ekosistemi bir araya toplamak için tasarlanmıştır.

DAG tabanlı olarak çalışan sistemi sayesinde birden fazla ve farklı olan veri türlerini işleyebilen platform kullanıcılarına hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir bir altyapıyla saydığımız tüm bu hizmetleri sunabilmektedir.

COTI Kurucuları Kimlerdir?

COTI Coin, Samuel Falkon ve Davıd Assaraf tarafından geliştirilmiştir. Bu platformun kurucularından biri olan Samuel, COTI Grup’ta projelerin geliştirilmesine ve işlerin takibini yapmada birincil olarak görev alan kişidir. Kendisi Gill Scott Ltd. şirketinin kurucu ismi olup bununla birlikte Paywize şirketinde de gelir sorumlusu olarak çalışmaktaydı.

Davıd Assaraf ise COTI’de ki görevinin yanında Frequants firmasının da kurucu ismidir.

COTI’nin Avantajları

Platform, kurmuş olduğu sistemle yatırımcılarına mobil bankacılık, online işlemler gibi tüm finansal teknoloji ürünleri hizmetlerine sunmakta ve onlara zamandan ve paradan tasarruf etmelerine yardımcı olmaktadır. Özellikle ek olarak geliştirmiş oldukları COTI Pay ile kullanıcıların kripto ya da itibari para gibi tüm para birimlerini kapsayacak şekilde hem online hem de çevrimdışı olarak ödeme işlemlerini yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

Özellikle yüklü meblağlarda ödeme yapmak zorunda kalan ticari işletmelerin yaptıkları her işlemde kaybettikleri kazancı, beyaz etiketli ödeme sistemi ve soğuk cüzdan, coin kullanımı gibi sunulan birçok fırsat aracılığıyla onlara maddi kayıplarını geri veren bir platform sunulmaktadır.

COTI, fiyat konusunda stabil olarak hareket eden coinlerin oluşturulmasında ilk geliştirilmiş platformlardan bir tanesidir. Bu platform sayesinde kullanıcılar hem paralarını hem de verileri üzerinde tam bir kontrol sağlayabilmektedir. Bunun yanında kişilerin kendi coinlerini geliştirip sunabilmelerine de imkan verilmektedir.

COTI Ağı Güvenilir Mi?

Öncelikle bu platform ağının güveliği, DAG ve TrustChain protokolleri üzerine kurulu olarak sağlanmaktadır. Bilindiği gibi DAG protokolünde birden fazla ve farklı olan veri girişleri optimum olarak işlenmekte ve kontrol edilebilmektedir. Büyük kripto sistemlerinin birçoğu bu protokolüne bağlı olarak çalışmaktadır.

Bunun yanında TrustChain dediğimiz oldukça kapsamlı olan güvenlik sisteminde de kullanıcıların bilgileri ve hesapları tamamen dışarıdan gelebilecek olan saldırılara karşı birkaç katmanlı güvenlik sistemi sunmaktadır.

Bu güvenlik aşamalarına kullanıcının kendisini de dahil eden TrustChain böylelikle hacklenme gibi durumlara karşı daha da önlem almış olmaktadır. Bu iki ana güvenlik sisteminin üstünde ise COTI X ve COTI Play katmanları yer almaktadır. Platformun sahip olduğu bu güvenlik katmanları ile kullanıcıların hesapları ve bilgileri tamamen korunaklı hale gelmektedir.

Bunun yanında yatırımcıların kullandığı COTI cüzdanlar, React Native Framework esaslı olarak çalışmaktadır ve bu da farklı platformlar arası yapılan işlemlerde veri akışının güvenilir ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.

COTI Coin Yorum

COTI Coinmarketcap verilerine göre 28.03.2021 tarihinde saat 03.47’de $0.4378 iken 24 saatlik trade hacmi $84,665,155’dır. Bu Coin’ in toplam 2,000,000,000 arzının 669,740,238’i dolaşımdadır. Coin’ in son 24 saat içerisinde %1,02 oranında değer kaybettiği görülmektedir.

COTI (COTI) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

COTI Coin Nasıl Alınır?

28.03.2021 tarihinde 16 borsada listelenmekte olan Coin’ i günümüzün en çok tercih edilen borsalarından olan Binance üzerinden satın alabilirsiniz. COTI Coin Binance aracılığıyla satın almak için öncelikle hesap açmalı ve kaydınızı tamamlamalısınız.

Hesabınızı açtıktan sonra kayıt olduğunuz borsaya itibari para gönderimi yapmalısınız. Para gönderim işlemlerini Papara, Advcash gibi cüzdanlardan yapabildiğiniz gibi banka hesaplarınızdan da yapabilirsiniz.

Ardından Binance’ da COTI/USDT, COTI/BTC ya da COTI/BNB pariteleri üzerinden COTI Coin satın al işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu