] }
Coin Haberleri

Corona Virüsü Sonlanınca bitcoin düşer mi ?

Piyasa hacmi ve piyasa fiyatı bazı uzmanlara göre son zamanlarda corona virüsü dolayısı ile yükselişe geçti. Bazı uzmanlar, kripto para pazarında yaşanacak olan ileri vadeli gelişmelerin fiyatın düşmesi yönünde olduğuna, bu dönemde suni olarak corona virüsü salgını nedeniyle alımların yüksek olduğuna işaret ediyorlar.

Çin merkezli Rock Tree Capital‘in CEO’su Ömer Özden’in bugün yaptığı yoruma göre, corona virüsü sona erdikten hemen sonra kripto para birimlerinin değeri düşecek ve piyasa fiyatında beklenmedik bir düşüş gündemin ilk sırasına yerleşecek.

Sadece Çin merkezli Rock Tree Capital‘in CEO’su Ömer Özden değil, birçok uzman bu konuya olumlu görüş bildiriyor ve virüs sona erdikten sonra fiyatların düşecek olduğunu ifade etmeye devam ediyorlar.

Son zamanlarda Bitcoin, arzı kısıtlı olan altın ve gümüş gibi emtialar ile benzer bir şekilde fiyatlanıyor ve dünyadaki kaos ortamlarında güvenli liman olarak görülüyor. Öte yandan tüm bu tezlerin aksi olarak Çin cephesinde bu dönemde birçok yatırımcının virüs dolayısı ile Bitcoin’lerini bozdurduğu ve nakit parada kalmayı tercih ettiği görülüyor.

Kaynak: bitcoinsistemi

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.