Compound (COMP) Coin Rehberi: Nedir? Nasıl Satın Alınır?

0

Compound Coin, kendisine ait olan protokolün topluluk yönetişimini sağlamlaştıran ERC-20 tabanına sahip tokendir. 2020 yılında, fiyat hareketleri ve istikrarlı performansı ile pek çok yatırımcı ve analistin dikkatini çeken bir coin olarak karşımıza çıkıyor.

ERC-20 tabanlı tokenin sahipleri ve temsilciler coin Compound protokolündeki değişiklikleri ve gelişmeleri tartışabilirken, çeşitli öneriler de getirerek alınacak kararlar hakkında oy kullanabiliyor. Bunun yanı sıra COMP’un doğrudan alıcılara teslim ediliyor olması da gittikçe gelişen bir ekosistem oluşmasına olanak sağlıyor.

Bu yazımızda ise; Compound Coin Nedir? Compound (COMP) Coin Nasıl Alınır? Nasıl Çalışır? Coin Fiyatı? Coinin Grafik Değerleri, Yorum/Yorumları ve CoinMarketCap Değerini aktarıyor olacağız.

Compound Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Coinin protokolü genel itibari ile, hiçbir aracı olmadan kullanıcıların faiz getirisi elde etmesine ve borç almasına (ya da vermesine) olanak sağlamayı amaçlıyor.  Aynı zamanda merkeziyetsiz finansın da en popüler örnekleri arasında yer alarak, geleneksel finans sistemindeki faiz problemlerine de yanıt vermeyi hedefliyor.

Hem borç almak isteyen kullanıcılar hem de borç vermek isteyen bireyleri bir araya getirerek tek bir platform üzerinden direkt olarak akıllı sözleşmeler ile tamamlamalarına olanak sağlıyor. Bu da coinin diğer bir getirileri arasında yer alıyor.

Compound (Comp) Coin Nasıl Satın Alınır?

COMP Coin çıktığı yıldan bu yana pek çok platformda yerini almış, performans ivmesi yüksek coinlerden biri durumunda. Özellikle içinde bulunduğumuz 2020 yılının da iyi çıkış yapan coinleri arasında parmakla gösterilen coin, aşağıdaki pek çok borsada sıralanmaktadır.

  • OKEx
  • Coinbase PRO
  • Binance
  • KuCoin
  • BKEX
  • Huobi Global

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Compound Coin Fiyatı

1 adet COMP Coin fiyatı 1.226,24 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu tutarın Bitcoin karşılığı 0,01457463 BTC, Ethereum karşılığı 0,43356114 ETH civarındadır.

Alternatif altcoinler arasında bulunan COMP Coin Fiyatı pek çok coini geride bırakarak 2020 yılında özellikle yaz döneminde, yüksek bir ivme kazanarak yatırımcılarının yüzünü güldürmüştür.

Compound Token (Coin) Grafik

Piyasa sıralaması 39 olan coin tüm zamanların en yüksek değerini 2.820 TL, en düşük değerini ise 452 TL civarında görmüştür. COMP Coinin 2020 yılında seyreden detaylı grafiğine görselden ulaşabilirsiniz.

Compound Coin Yorum

Coin aslında, 2020 yılında yaza hızlı ve güzel bir ivme ile giriş yapmıştı. 10-15 Ağustos tarihleri arasında diğer altcoinler arasında 26. Sıraya kadar yükselen coin, kış aylarının getirdiği mevsimsel hisse düşüklüğünden payını alarak 39. Sıralara kadar geriledi.

Tüm bunlara rağmen COMP Coinin piyasa hacminin ₺3.137.472.899 değerinde olması da analistler tarafından coinin büyük bir başarı yakaladığına işaret ediliyor.

Compound (COMP) CoinMarketCap Değeri

COMP Coin CoinMarketCap değeri yazının yazıldığı anda ₺1.224,96 olarak gördüğümüz coinin güncel fiyatını, yine CoinMarketCap’ten izleyebilmeniz mümkündür.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.