] }
Coin Haberleri

Coinbase Wallet Uygulaması

Coinbase’den gelen yeni bir duyuru ile artık ana platformdaki kullanıcı hesaplarının Coinbase Wallet Uygulaması üzerine bağlanacağı açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada Coinbase.com olarak bilinen ana uygulamaya nazaran Coinbase Wallet bazı farklılıklar içeriyor. Bunlar arasında en önemlisi ise Coinbase.com uygulamasında müşteriye ait kripto paralar ve özel anahtarlar Coinbase tarafından depolanıyordu. Oysa artık Coinbase Wallet üzerinde kullanıcılar emsalsiz anahtarlar tarafından korunan kripto paralarını bizzat depolayabiliyorlar.

Coinbase Wallet Uygulaması
Coinbase Wallet Uygulaması

Bu gelişmenin ardından kullanıcılar konuyla ilgili olarak haberdar edilecekler. Bununla birlikte ana hesaptan cüzdana hızlı bir şekilde para transferi yapılabilmesi için cüzdanın bundan sonra ana platform üzerindeki hesaplara da bağlanacağı açıklandı. Coinbase Wallet Uygulaması ilerleyen birkaç gün içinde güncellenecek ve kullanıcılar yeni özelliği aktif olarak kullanabilecekler. Bununla birlikte yapılan açıklamada ileride kullanıcıların cüzdanlarından ana hesaplarına kripto para gönderebilecekleri de eklendi. Coinbase Wallet’e geçtiğimiz şubat ayı içerisinde Bitcoin ve Bitcoin Cash de eklenmişti.

İlgili Makaleler

Coinbase Skandalı

Kripto paralar ile yakından ilgilenenler kısa zaman önce Coinbase’in karıştığı bir skandaldan da haberdarlar. Coinbase 13,5 milyon dolar karşılığında İtalya merkezli olarak faaliyet gösteren Blockchain veri firması Neutrino’yu satın almıştı. Ancak bu alışveriş sonrasında Neutrino’nun bünyesindeki bazı üyelerin geçmişte Hacking Team ile birlikte çalıştıkları anlaşıldı. Bilindiği gibi Hacking Team adlı oluşumun geçmişte elindeki kullanıcı verilerini hükümetlere ve emniyet birimlerine gönderdiği iddia edilmişti.

Coinbase Wallet Uygulaması
Coinbase Wallet Uygulaması

Bu gelişmelerden sonra hemen hemen tüm kripto para camiası Coinbase’e karşı bir cephe almış ve şirket çok ağır ithamlara maruz kalmıştı. Olay bununla da kalmayıp şirketi boykot etmeye kadar gitti. Öyle ki sosyal medya üzerinden de bir boykot kampanyası dahi düzenlendi. Herkes Coinbase’den gelecek olan açıklamayı beklerken şirket Neutrino çalışanları arasında sadece Hacking Team ile bağlantısı olan çalışanları işten çıkarmayı tercih etti. Elbette bu şirketin kararıydı ancak pek çok kişi tarafından tatmin edici bir hareket olarak değerlendirilmedi. Her şeye rağmen olay bu şekilde geçiştirildi ancak ilerisi için en ufak kıvılcımda tekrar alevlenebilecek şekilde bir kenarda durmaya devam ediyor.

Güncel Ethereum teknik analizne buradan ulaşabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.