Altcoin Haberleri

Coinbase Müşterileri İçin EOS Müjdesi

] }

Coinbase müşterileri artık Android ve IOS uygulamalarında EOS satın alabilecekler, satabilecekler, dönüştürme yapıp gönderme ve alma işlemleri yapabilecekler. Token geçtiğimiz ay içinde Pro platforma eklenmişti.

Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan açıklamada tokenin eklenmesi için ilk adım atılmıştı. Bundan sonrası için yapılan açıklamalarda ise her yeni listeleme işleminde yeni kripto para birimlerinin de ekleneceği belirtilmişti. Yine geçtiğimiz Aralık ayında EOS’un da aralarında bulunduğu 30 aktifin bir listesi yayınlanmıştı. Bu listede ileride eklenecek olan kripto paralar açıklandı. Bunun yapılmasının en önemli sebebi ise bilgi ticareti suçlamalarından kaçınmaktı.

İlgili Makaleler

EOS Fiyatını Arttırdı

CoinMarketCap verilerine göre EOS son birkaç gün içinde fiyat artışı gördü. Ancak bu durum en üst kripto para birimleri için piyasanın genel hareketi ile uyumlu bir artış oldu. Bununla birlikte EOS’un geliştiricisi Block.One’ın 1 Haziran tarihinde oldukça önemli açıklamaların yapılacağı yönünde spekülasyonlar da ortaya atıldı. An itibariyle ise EOS %5,3 oranında bir düşüşle 7.66 dolar üzerinden işlem görmekte.

coinbase müşterileri i̇çin eos müjdesi
coinbase müşterileri i̇çin eos müjdesi

EOS tarafından bu konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde :

EOS, büyük ölçekli merkeziyetçi uygulamaları desteklemek için tasarlanmış bir kripto para birimidir. EOS göndermek veya almak için herhangi bir ücret ödenmez. Bunun yerine, protokol EOS’un RAM, CPU ve ağ bant genişliği gibi kaynakları kullanmasını gerektirir. Aynı zamanda, düzenli aralıklarla EOS ile işlem yapan işletmeleri ödüllendirir ve işlem ücretlerinin artmasının da bu sayede önüne geçilir.

Coinbase müşterileri artık zamanın gerekliliklerinden bir tanesi olan mobil işlem yapabilme fırsatını yakaladılar. İşlem ücreti olmaması özellikle büyük paralar ile işlem yapan kullanıcılar için oldukça önemli. Coinbase’in bu yeni uygulaması şimdilik Amerika ve İngiltere’de kullanılmakta. Ancak çok kısa bir süre içinde tüm dünyada aktif hale gelecek.

31 Mayıs 2019 tarihli Bitcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu