CNBC’den İlginç Litecoin Yorumu

’in 2019 yılının başından bu yana gösterdiği yükseliş son birkaç haftadır insanların iyice bu kripto para üzerine yoğunlaşmalarına sebep oldu. Öyle ki uzmanların büyük bir kısmı Litecoin’in kısa bir süre içinde önemli bir sıçrayış gerçekleştireceğini düşünmekteler. Bu konuda yapılan ilginç açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Dünyanın önemli ekonomi kanallarından CNBC’de yayınlanan Fast Money programında Litecoin ele alındı.

Evinizi, Arabanızı Hatta Çocuklarınızı Satın

Fast Money programının sunucusu programın bir noktasında izleyicilere evlerini, arabalarını ve hatta çocuklarını dahi satarak Litecoin’e yatırım yapmaları tavsiyesinde bulundu. Elbette bu benzetme olayın önemini açıklamak için kullanılan ilgi çekici bir benzetme. Özellikle Bitcoin’in de yükselişe geçmesiyle birlikte Litecoin’in önü de açılmış ve önemli bir yükseliş trendi yakalamıştı. Yılı yarıladığımız şu dönemlerde ise Litecoin’in en çok kazandıran kripto paraların başında gelmesi, çıkan her türlü spekülasyonun da ciddi yanı bulmasına sebep olmakta.

Aralık ayından bu yana geçen süreçte tam 4 kat artış gösteren Litecoin hakkında tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi spekülasyonlar ortaya atılmaya devam ediyor. Bütün spekülasyonlara rağmen kripto para sürekli olarak yükseliş trendi içinde. Bitcoin’in geçmişte yaşadığı sıçrama bugün itibariyle Litecoin tarafından da yapılabilir görüşü uzmanlar tarafından benimsenmiş durumda. CNBC ‘de yapılan Fast Money programında üzerinde durulan konu da işte tam bu oldu.

Programda söylenen bu ilginç cümle ise bir anda Twitter kullanıcıları tarafından paylaşılmaya başlandı. Öyle ki bu anları ekranları başından yakalayan inanların fotoğraflayarak sosyal medya üzerinden anında servis etmeye başladılar. Elbette bu düşüncelerin arkasında nasıl bir destek olduğu yine bilinmiyor. Bazı kesimler içinse programda kullanılan bu ifadelerin Litecoin’in daha fazla yükselmesi için yapılan bir kurgu olduğuna da inanılmakta.

Bitcoin’deki inanılmaz artış hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin SV İnanılmaz Artış Yaptı başlıklı makalemizde Bitcoin SV, Bitcoin SV artacak mı ve Bitcoin SV ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın