Bitcoin (BTC) Haberleri

Çinli Şirket BTC Madenciliği İçin 150 Milyon Dolar Ayırdı

ZJBC Bitcoin madenciliği için 155 milyon dolarlık bütçe ayırdığını ve Mayıs ayına kadar 2 bin adet madencilik ekipmanı temin edeceğini açıkladı.

] }

Her ne kadar Bitcoin (BTC) madenciliği, son günlerde tartışılan konular arasında yer alsa da 900 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan Çin merkezli Zhongjia Bochuang (ZJBC), Bitcoin madenciliği için kolları sıvadı. Çin’de çevre kirliliği ve yasal zorluklar gibi engeller olmasına rağmen, ZJBC Bitcoin madenciliği için 155 milyon dolarlık bütçe ayırdığını ve Mayıs ayına kadar 2 bin adet madencilik ekipmanı temin edeceğini açıkladı.

Modern Consensus tarafından verilen habere göre ZJBC şirketi, Çin merkezli ASIC üreticisi olan MicroBT’nin piyasaya sürdüğü WhatsMiner serisi ürünlerden temin edecek. Açıklanan plana göre, ZJBC ve MicroBT arasında konuyla ilgili olarak bir sözleşme imzalandı ve sözleşmeye göre söz konusu alımlar 2 yıl boyunca devam edecek.

ZJBC Şirketinin İlk Kripto Para Madencilik Adımı Bu Değil

Zhongjia Bochuang ile MicroBT arasında yapılan ekipman sözleşmesine göre ZJBC şirketi Mayıs 2021 dönemine kadar 2 bin adet, 2 yıl içerisinde de 20 bin adet madencilik ekipmanı temin edecek.

ZJBC şirketi tarafından Bitcoin madenciliği adına atılan ilk adım bu değil. ZJBC bünyesinde olan yan şirketlerden Changshi Telecommunication, 2018 yılından bu yana kripto para madenciliği yapıyor ve ZJBC, Changshi Telecommunication şirketinin o tarihten bu yana kripto para madenciliği ile 7,8 milyon dolarlık gelir elde ettiğini açıkladı. Şirketin iki yıllık planı sonrasında, madencilikten elde edeceği gelir raporlanacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu