Bitcoin (BTC) Haberleri

Çin Medyası: Bitcoin Güvenli Bir Varlık

] }

Çin’de kripto para birimlerinin yasal statüsü tartışmalı bir konu. Ancak, Asya ülkesi blockchain alanında en gelişmiş ülkelerden bir. Çin’in kamu tarafından yönetilen medyasının, Bitcoin güvenli bir varlık açıklaması ile birlikte finansal bir çalışma yayınlaması hükümetin tüm görüşlerini değiştirebilir.

Daha önce de tartışıldığı gibi, Çin’in Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), Bitcoin madenciliğinin ülkeden çıkarılması gerektiğini belirten 130 sayfalık bir rapor yayınladı. Mart 2019’da, Pekin İnternet Finans Endüstrisi Birliği, ICO’ların, STO’ların, IEO’ların tanıtımının veya sosyal medyada dijital para birimlerinin (istikrarlı veya değil) yayınlanmasının yasak olduğunu belirten bir bildiri yayınladı. Duyuru ayrıca, bu tür faaliyetlerde bulunan grupların web sitelerinin ve mobil uygulamalarının kapatılması ve mal sahibinin işletme lisanslarının iptali ile ciddi şekilde cezalandırılacağı konusunda da uyardı.

İlgili Makaleler

2018’de Çin Sigorta Düzenleme Komisyonu (CIRC), Kamu Güvenliği Bakanlığı (MPS), Merkezi Ağ Enformasyon Ofisi (CNNIC) ve Çin Halk Bankası, “Sanal Olarak Adlandırılan Yasadışı Fon Kazançlarını Önlemek” için bir bildiri yayınlamışlardı.

çin medyası: bitcoin güvenli bir varlık
çin medyası: bitcoin güvenli bir varlık

Olası Bir Kan Değişimi

Çin devleti tarafından yönetilen büyük bir medya olan Xinhua Haber Ajansı’nın Bitcoin güvenli bir varlık nitelemesinden sonra durum değişebilir. Tamamen hükümet tarafından kontrol edilen şirket, son fiyat artışını analiz etmek için bir mali çalışma dahi yayınladı.

Rapor, kripto para birimleri dünyasıyla ilişkili riskleri tanımlayarak başlıyor ve bu pazarın yatırımcı güvenini kazanmasının zaman alacağını belirtiyor. Bununla birlikte, Çin ile Amerika arasındaki ticaret savaşı gibi küresel makroekonomik gerilimler, yatırımcıların dikkatini çekmenin nedenlerinden bazılarını vurgulamaktadır.

Raporda bildirilen riskler temel olarak volatilite, hackleme, dolandırıcılık ve yetersiz düzenleme ile ilgili. Raporun sonunda İngiltere Merkez Bankası Müdürü Mark Carney ve Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın en yüksek düzenleme standartlarını karşıladıkları sürece kripto para birimlerinin önünün açık olduğunu sözlerine yer verildi. Rapor, ABD medyasıyla yaptığı bir röportajda Bitcoin’in gelecekte yaygın olarak kullanılmasının muhtemel olduğunu belirten, Jiatong Investment Co.’nun analisti Michael Graham‘ın görüşüyle ​​sona eriyor.

Litecoin’in %9 artması hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Btcmanager

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu