Çin, ICO Yasağını Kaldırabilir

Son güncelleme: 17 Ağustos 2019 01:01 pm

Çin, ICO Yasağını Kaldırabilir

Çin Bankacılık Düzenleme Komisyonu’nun (CBRC) analistleri, ülkedeki ICO yasağının iptal edilebileceğine inanıyor , sadece durumu izlemeyi sağlayacak yetkin mevzuat geliştirmelidir. Örneğin, dijital para ve bunlardan gelen tüm türevler finansal hizmetler olarak düşünülebilir.

Komisyon temsilcilerinin görüşüne göre, kripto para birimleri , İCO ve döviz işlemleri ile yapılan işlemler, uygun mali düzenleyici çerçeveye yerleştirilmeli ve lisanslı gerekçelerle gerçekleştirilmelidir.

Belge, yasal durumun yalnızca ICO ve kripto para birimlerini değil, aynı zamanda dijital işlemlerle ilgili hizmetleri de içerdiğini belirtmektedir. Daha önce, Çin yetkilileri piyasa katılımcılarını lisanslama olasılığından bahsetmedi.

Orta Krallık’ta, belirteçlerin ana yeri ve dijital para ticareti geçen yıl yasaklandı. Merkez Bankası, ekonomik istikrarı tehdit ettiği iddia edilen bu alandaki durumu sıkı bir şekilde kontrol etme niyetindedir. Buna ek olarak, Çin’den, faaliyetleri için daha uygun bir yer arayan madencileri başka ülkelere geçiş yapmıştır.

Diğer haberleri okumak için linki tıklayabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın