Çin Hükumeti Ülkedeki Kripto Para Madenciliğini Yasaklamayacak

Bitcoin madenciliği faaliyetleri için Çin’in bol miktarda ucuz ve uygun maliyetli hidroelektrik enerji tedariğinden yararlanabilecekleri için, kripto para madencileri için bu harika bir haber.

Çin dışında faaliyet gösteren tüm kripto para madencileri için büyük bir neşe anı. Son gelişmede, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC), ülkede yer alan kripto madenciliği faaliyetlerinin (Bitcoin madenciliği de dahil) yasaklanması önerisini geri çekmeye karar verdi.

5 Kasım Çarşamba günü, NDRC Rehberlik Sektörünün Yeniden Yapılandırılması için yeni bir katalog yayınladı. Yeni sürüm, ajansın Çin’deki kripto madenciliği faaliyetlerini yasaklamayı önerdiği 2011 yılında uygulamaya konulanın yerine geçiyor.

Çin Hükumeti Ülkedeki Kripto Para Madenciliğini Yasaklamayacak

Çin Hükumeti Ülkedeki Madenciliği Yasaklamayacak

Çin, kripto para birimleri ve kripto ile ilgili diğer faaliyetler konusunda çok sert önlemler almakta. 2017 yılında iki yıl önce, Asya ekonomik santrali sınırları içinde kripto ticareti faaliyetlerini yasakladı. Sonuç olarak, tüm kripto tabanlı şirketler ve ticaret platformları, faaliyetlerini gece boyunca kapatmak zorunda kaldı.

Ancak Çin, ucuz ve fazla elektriğin mevcut olması nedeniyle kripto para madencileri için cazip bir hedef olmaya devam ediyor. Kripto madenciliği faaliyetleri, üst düzey madencilik donanımı için yüksek miktarda elektrik gerektirir.

Bununla birlikte, NDRC’nin baskısı madencilerin şüpheci kalmasına ve üslerinin Çin’den uzaklaşmasına neden oluyordu. Ancak yeni yönergelerin ardından madenciler bir kez daha Çin’de üs kurmayı düşünecekler gibi görünüyor. Sichuan ve Xinjiang gibi bölgeler, fazla hidroelektrik enerji tedarik kabiliyetleri nedeniyle son birkaç yıl içinde büyük bir madenci akınına uğradı.

İLGİLİ:  Bitcoin Araması Rekor Kırdı

Yorum Yok

Cevap bırakın