] }
Coin Haberleri

Çin 173 Kripto Borsasını Kapattı

CnLedger tarafından atılan Twitter mesajına göre, Çin, ülke içinde faaliyet gösteren tüm kripto para borsalarını kapattığı bildirildi.

CnLedger, “173 kripto borsası ve token ihraç platformlarının hepsinin risksiz olarak açıklandığını belirten, Çin Halk Bankası’nın (PboC) 2019 Finansal İstikrar Raporu’nu da hatırlattı.

Bu hamle, Çin hükumetinin nihayet kripto para birimi alanındaki tüm rakipleri kapatıp, kapıyı yakında piyasaya sürülecek olan Stablecoin için açık bıraktığı anlamına geliyor. PBoC kamuoyuna kripto para birimlerinin yasallığı ve geçtiğimiz hafta yasa dışı bitcoin ticaretini durdurmak için neler yapması gerektiği hakkında bilgi vermişti. Ardından gelen açıklamada, ajans, “ilgili riskleri zamanında çözmek için denetim ve kripto alım satım faaliyetlerinde yasak” gibi önlemleri kullanacağını söyledi.

Çin 173 Kripto Borsasını Kapattı
Çin 173 Kripto Borsasını Kapattı

Kripto para spekülasyonu, Başkan Xi’nin blockchain teknolojisi üzerine yüreklendiren konuşmasından bu yana geçtiğimiz haftalarda Çin’de daha fazla arttı. Blockchain teknolojisi için iyimserliğin artması, kriptokrasi ticaretine yönelik kısıtlayıcı bir yöntemle birlikte geldi. PBoC, yatırımcıları teknolojiyi kullanım durumuyla karıştırmamaları konusunda bilgilendirerek kripto para risklerini ortadan kaldırma konusundaki taahhüdünü yineledi.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.