Çin 173 Kripto Borsasını Kapattı

CnLedger tarafından atılanTwitter mesajına göre, Çin, ülke içinde faaliyet gösteren tüm kripto para borsalarını kapattığı bildirildi.

CnLedger, “173 kripto borsası ve token ihraç platformlarının hepsinin risksiz olarak açıklandığını belirten, Çin Halk Bankası’nın (PboC) 2019 Finansal İstikrar Raporu’nu da hatırlattı.

Bu hamle, Çin hükumetinin nihayet kripto para birimi alanındaki tüm rakipleri kapatıp, kapıyı yakında piyasaya sürülecek olan Stablecoin için açık bıraktığı anlamına geliyor. PBoC kamuoyuna kripto para birimlerinin yasallığı ve geçtiğimiz hafta yasa dışı bitcoin ticaretini durdurmak için neler yapması gerektiği hakkında bilgi vermişti. Ardından gelen açıklamada, ajans, “ilgili riskleri zamanında çözmek için denetim ve kripto alım satım faaliyetlerinde yasak” gibi önlemleri kullanacağını söyledi.

Çin 173 Kripto Borsasını Kapattı

Çin 173 Kripto Borsasını Kapattı

Kripto para spekülasyonu, Başkan Xi’nin blockchain teknolojisi üzerine yüreklendiren konuşmasından bu yana geçtiğimiz haftalarda Çin’de daha fazla arttı. Blockchain teknolojisi için iyimserliğin artması, kriptokrasi ticaretine yönelik kısıtlayıcı bir yöntemle birlikte geldi. PBoC, yatırımcıları teknolojiyi kullanım durumuyla karıştırmamaları konusunda bilgilendirerek kripto para risklerini ortadan kaldırma konusundaki taahhüdünü yineledi.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın