Christopher Giancarlo: “ABD’nin Kendi Dijital Parasını Yaratması Gerekiyor”

Eski Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Christopher Giancarlo Amerika Birleşik Devletleri’nin kendi Dijital Parasını (Dijital Dolar) geliştirmeleri gerektiğini savunuyor.

Christopher Giancarlo ABD'nin Kendi Dijital Parasını Yaratması Gerekiyor

Christopher Giancarlo ABD’nin Kendi Dijital Parasını Yaratması Gerekiyor

Giancarlo’nun düşüncesinde diğer ülkelerin kendilerine ait Dijital Paralarını yaratıp piyasaya sürmesiyle Dolar ulusal para birimi olma özelliğini yitirebilir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında en çok aranan para olarak İngiltere’nin ulusal parası olan Sterlini örnek gösteren Christopher Giancarlo bu gidişatı önlemek için Bağımsız Bankalar ve ödeme ile alakalı kuruluşların bir araya gelerek Amerika Birleşik Devletlerine ait Dijital Dolar yaratılması gerektiğini öne sürdü.

Eski Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Şunları Söyledi:

Diğer ülkelerin Merkez Bankaları ve İsmi hızla yayılan, oldukça monopol Sosyal Medya Platformları, İlerleyen yıllarda Yeni Kripto Para birimlerini yaratabilir. Bu Kripto Para Birimleri daha da ilerleyen zamanlarda Ulusal Para Birimi olan Doların Dünya Sahnesindeki etkisinin azalmasına neden olacaktır.

İLGİLİ HABER:  Kyber Network Nedir ? KNC Coin Nedir?

Christopher Giancarlo aynı zamanda sistemlerine giriş yapmış fonların Dijital ABD Doları ile takas edilmesini, ardından da Amerika Birleşik Devletler Federal Rezervi tarafından kayıt altına alınan şahsi emanet hesaplarına eklenmesi önerisinde de bulundu.

Christopher Giancarlo geçen Ağustos ayında, Çin Halk Bankası kendine ait Kripto Para Birimi olan Dijital Madalyonunun gelişimini olabildiğince hızlandırarak piyasaya süreceğini açıkladığını hatırlattı. Çindeki ekonomik yetkililere göre, Devletin geliştirmekte olduğu Dijital Madalyon ile ülkedeki mali işler ve ödemeler konusunda en gelişmiş kontrolu sağlayacak.

Aynı zamanda, Haziran ayının başlarında The Central Bank of the Russian Federation (Rusya Federasyonu Merkez Bankası) Başkanı Elvira Nabiullina, Merkez Bankası’nın kayıt teknoloji biriminin gelişmesi tamamlandığında kendilerine ait Dijital Para Birimi çıkarma yolunda çalışmalara başlayacağını dile getirdi.

Yorum Yok

Cevap bırakın