Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Chiliz (CHZ) Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

CHZ fiyatı için son bir aylık grafiğe bakıldığında, CHZ’nin bu süreçte de %1.775 oranında değer kazandığı görülüyor.

] }

NFT (non-fungible-token) çılgınlığının yaşandığı son dönemlerde, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükseliş eğilimine girdikten sonra, tarihi rekoru olan 58 bin dolar hedefinden önce konsolide olmaya başlaması ile birlikte birçok altcoin yukarı yönlü hareketliliklerini hızlandırdı.

Bir dönem yaşadığı artışlar ile birlikte piyasa hakimiyetini %72 seviyesine kadar çıkaran Bitcoin’in, konsolidasyon sürecinde piyasa hakimiyetinin yeniden %60 seviyelerine gerilemesi ile birlikte, kripto para piyasalarına akan sermayenin büyük bir kısmı yeniden altcoinlere gitmeye başladı ve birçok altcoinin üzerindeki baskı da kalkmış oldu.

İlgili Makaleler

Bununla birlikte büyük ölçüde değer artışları yaşayarak yeni rekor seviyelerine ulaşan altcoinler arasına, son günlerin popüler altcoini Chiliz (CHZ) de adını yazdırmayı başardı. CHZ, son 24 saat içinde %60’tan fazla değer kazanarak 0,40 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve böylece tüm zamanların rekorunu da tazelemiş oldu.

Bir Ayda %1.775, Bir Günde %60 Artış

Son 24 saat içinde %60 oranından daha fazla değer kazanarak fiyatını 0,40 dolar seviyesinin hemen üzerine çıkarmayı başaran Chiliz (CHZ) daha önce 8 Mart tarihinde bir rekor kırmıştı ve böylece CHZ yeni günde bu rekorunun da üzerine çıkmış oldu.

Öte yandan CHZ fiyatı için son bir aylık grafiğe bakıldığında, CHZ’nin bu süreçte de %1.775 oranında değer kazandığı görülüyor. Doğrudan ABD Doları ile işlem yapılabilen bir kripto para borsası olan FTX borsasında 0,439 dolar seviyesine ulaşan CHZ, TRY karşısında da 3,28 TL fiyatına gelmiş oldu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu