] }
Coin Analiz

ChainLink Nedir? ChainLink Fiyatı Ne Kadar?ChainLink Nasıl Alınır?

ChainLink (LINK) coin, fiyatının sadece 20 sent civarında olduğu Temmuz 2018’den bu yana piyasada iyi bir performans gösterdi. Bu yıl birçok kripto paradan daha iyi performans gösteriyor. Temmuz 2019’un başında 1.5 milyar dolarlık bir sermaye ile 4 dolar civarında işlem gören LINK’in makul değerlere sahip olup olmadığını merak edebiliriz. ChainLink ’in vaatlerini, ekosistemdeki faydalarını ve bu tokene yatırım yapıp yapmayacağınıza karar vermeden önce biraz araştırma yapmak gerekebilir.

ChainLink, merkezi olmayan bir kripto para sistemidir. 2017’de Ethereum’un yaratılmasından ve merkezi olmayan uygulamaların artan kullanımından bu yana, akıllı sözleşmeler yavaş yavaş faydalarını kanıtladı. Uygulamalar çeşitlidir, finans, sigorta, yönetişim yöntemleri ve çok daha fazlasını etkiler. Çoğunlukla Ethereum’da bulunan halka açık blockchain ağlarında barındırılan yeni uygulama türleri ortaya çıkıyor. Herkese açıktır, denetlenebilir, sansüre dayanıklıdır, günün 24 saati kusursuz çalışır ve değeri kripto para birimleri veya dijital varlıklar şeklinde tutabilir ve aktarabilir.

İlgili Makaleler

Bu özerk sözleşmelerin yürütülmesi öngörülebilir ve kaçınılmaz olsa da, blok zincirinin dışında veri gerektiren işlevler için zayıflıklar vardır.

ChainLink Nasıl Alınır?

Pek çok kripto para borsasında işlem gören ChanLink yine bu borsalara yapılacak olan para havalesi ile satın alınabilir. Bu kripto para sınırlı sayıda yerli borsada işlem görmekte. Bu yüzden direkt olarak Türk bankalarından yerli kripto borsalarına havale yapılarak satın alınabilir. Yabancı bankalarda hesabı bulunanlar direkt olarak isterlerse yabancı kripto para borsalarına havale yaparak da bu kripto parayı alabilirler.

ChainLink Fiyatı Ne Kadar?

ChainLink tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesine çok yakın bir zamanda Şubat 2020’de ulaştı. 17 Şubat 2020 tarihinde 4.321 dolar üzerinden işlem gördü. Ancak bu tarihten sonra yavaş yavaş düşüşe geçti. Kripto para bugün itibariyle 4.066 dolar üzerinden işlem görmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan “Ethereum Nedir?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.