ChainLink Nedir? ChainLink Fiyatı Ne Kadar?ChainLink Nasıl Alınır?

0

Chainlink Nedir?

Chainlink akıllı sözleşmelere (Visa, Mastercard vs) bilgi aktarımını sağlayan yerelleştirilmiş bir ağdır. İlk olarak 2017 yılında Sergey Nazarov ve Steve Ellis kişileri tarafından kurulmuş olan Chainlink, akıllı sözleşmeler aracılıyla block zincir dışında da bilgi sağlama problemlerini çözmeyi amaç edinmiştir.

Akıllı kontratlar(sözleşmeler), belirli bir paramenterlerin uç uça karşılanmasıyla otomatikleşen bir ağ üzerine tasarlanmıştır. Bu parametreler block zincir dışında olduğu için, gerekli enformasyonu sağlaması için bilgi kaynaklarına (oracles) güvenilirdir.

Chainlink Nasıl Çalışır?

2015 yılında ortaya çıkan Chainlink öncelikli amacı uzman ağların block zincir dışındaki veriler alarak akıllı sözleşmeler aracılığıyla block zincire aktarmasıdır. Veri aktarım için işlemi Chainlink ağına dahil olan node’ler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bir yatırımcı ya da kurumsal bir şirket, block zincirde bulunmayan herhangi bir verinin blok zincire aktarılabilmesi için bir akıllı sözleşme aracılığıyla dahil olma isteğini Chainlink ağına iletmektedir. Akıllı sözleşmede en uygun fiyatı veren block zincirin aktarılmasını sağlar.

Chainlink Yorum

Chainlink gelecek adına umut verici bir yazılımdır. Onlarca kripto para ağlarının köprüsü olma durumu chanlink’in önemini ortaya çıkarmaktadır. Coinmarketcap değerlerine baktığımızda son 24 saatte yüzde 1.89 oranında artan chanlink 3.80 dolar değerindendir. Ünlü kripto para yatırımcılarında önem verdiği ve gelecek adına daha da yükseleceğini belirtmektedir. chainlink investing üzerinden de fiyat analizlerine detaylı olarak bakabilirsiniz.

Chainlink Değeri ve Piyasa Ölçümleri

Chainlink coinmarketcap verilerini esas aldığımızda 3.80 dolar değere sahiptir. Son 24 saatteki işlem hacmi 433.389.508  dolardır. Piyasadaki toplam arzı ise 1.000.000.000 LINK ile sınırlandırılmıştır. Dolaşımda aktif olarak işlem gören toplam 350.000.000 LINK bulunmaktadır. Tüm zamanların en yüksek fiyatına 4 mart 2020 tarihinde ulaşılmıştır ve bu seviye 4.95 dolardır. İlk çıktığı anda alınsaydı yaklaşık yüzde 2.325,8 kar elde edecektiniz.

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

Baştan sona çok değerli Blockchain projelerinden biri olan Chainlik’e yatırım yapmak isterseniz, kripto para birimi olan LINK satın almak için Yerel ve yabancı bir çok kripto para borsası bulunmaktadır. Başta Vebitcoin olmak üzere paribu ve bitlo gibi yerel borsalardan satın alıp yatırım yapabilirsiniz.

Chainlink Madenciliği Var Mı?

Chainlink madenciliği nasıl yapılır sorusu yatırımcılar tarafından çok merak edilen bir konudur. Maalesef ki Chainlink madencilik yapılan bir coin değildir. Tüm coinler Chainlink şirketi tarafından üretilip piyasaya sunulmaktadır.

ChainLink Nasıl Alınır?

Pek çok kripto para borsasında işlem gören ChanLink yine bu borsalara yapılacak olan para havalesi ile satın alınabilir. Bu kripto para sınırlı sayıda yerli borsada işlem görmekte. Bu yüzden direkt olarak Türk bankalarından yerli kripto borsalarına havale yapılarak satın alınabilir. Yabancı bankalarda hesabı bulunanlar direkt olarak isterlerse yabancı kripto para borsalarına havale yaparak da bu kripto parayı alabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.