Chainalysis 15 Büyük Kripto Para İçin Gerçek Zamanlı Tehdit Dedektörünü Piyasaya Sunuyor

Blockchain analiz firması Chainalysis, çeşitli kripto para birimlerinin şüpheli hareketleri için işlem uyarıları başlattı.

Firmanın 22 Ağustos’ta bloğunda yayınlanan bir yazıda Chainalysis, gerçek zamanlı olarak kara para aklama karşıtı, uyum çözümü olan Chainalysis “Know Your Transaction (KYT)” adı altında şüpheli kripto para birimi işlemlerine ilişkin uyarıları başlattığını açıkladı. Şirket ayrıca bunun 15 kripto varlığı için piyasaya çıkacak ilk uyumluluk uyarısı çözümü olduğunu iddia ediyor.

Uyum Riskini Azaltma

Bu araç, kripto para değişimi borsalarının ve diğer finansal kuruluşların yasal olarak itibar risklerini azaltmalarına yardımcı olmak içindir. Duyuruda, büyük kripto borsası Gemini’nin sorumlusu Michael Breu‘dan alıntı yapıldı:

“Bir New York Trust şirketi olarak platformumuzdaki işlemleri izlememiz gerekiyor. […] Gemini’nin kendi uyum politikalarıyla birleştiğinde gerçek zamanlı ve devam eden blok zinciri analizi sağlayan KYT uyarıları gibi araçlar, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmemize yardımcı oluyor.”

Makaleye göre, şirketin KYT servisi her zaman yüksek riskli davranışları tanımlamak ve büyük hacimli kripto para hareketleri için gerçek zamanlı işlem izlemeyi kapsıyor. Ancak, ne zaman bir transfer belirli bir değer eşiğini geçtiğinde bunu riskli olarak algılıyor ve uyarılar üretiyor.

Chainalysis 15 Büyük Kripto Para İçin Gerçek Zamanlı Tehdit Dedektörünü Piyasaya Sunuyor

Chainalysis 15 Büyük Kripto Para İçin Gerçek Zamanlı Tehdit Dedektörünü Piyasaya Sunuyor

Testnet Üzerinde Deneme Ticareti

İLGİLİ HABER:  Ülkemizin En Gözde Kripto Paraları

Başlıca Kripro Paralar Destekleniyor

Bu tür uyarılar kategori, hizmet, doğrudan ve dolaylı saldırıya maruz kalma, fonların yönü ve tutarına göre şiddetli, yüksek, orta ve düşük olarak ayrılmıştır. Desteklenen varlıklar Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), üst stabilcoinler ve Tether (USDT), Maker (MKR) ve DAI gibi ERC-20 tokenleridir. Chainalysis Ürün Müdürü John Dempsey gelişim üzerine şu yorumu yaptı:

“Kural koyucular ve düzenleyiciler dikkatlerini sektöre odakladıkları için, kripto-para işletmelerinin uygunluk uygulamalarına uymaları her zamankinden daha önemlidir. Bu nedenle Chainalysis faaliyetleri müşterilerimizin kripto para birimleri arasındaki riski azaltmalarına yardımcı olmak ve hızlı işlem yapmaları için onlara büyük kolaylık sağlıyor.”

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yok

Cevap bırakın