CFTC Başkanı : Ethereum bir emtia’dır

10 Ekim Perşembe günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, “eterin tek emtia” bulunduğu güveni olduğunu belirtti. Fakat, bu, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu fikiri kabul ettiği mananına gelmez.

Başkan Tarbert’in Ether (ETH) ile ilgili yorumları , 10 Ekim Perşembe günü New York’ta Yahoo Finans‘ın Bütün Pazarlar Zirvesinde sahneye çıktığında geldi.

Özellikle, CFTC Başkanı şunları söyledi:

Bitcoin ile ilgili defa açıktık: bitcoin tek emtiadır. Eter ile ilgili hiçbir şey söylemedik, şuana dek. CFTC’nin başkanı olarak benim görüşüm, eterin tek mal olduğu. Her ne kadar Yahoo Finance’in CFTC Başkanı’nın izahı ile ilgili  raporunda “Tarbert, SEC’in bitcoin ve eter ile ilgili evvelki rehberliği kabul ettiğini” söylese de, ve Crypto Twitter’daki tanınmış düşüncenin aksine, SEC, Ether’le alakalı resmi tek kılavuzluk yapmadı

İLGİLİ:  Woori Financial Group Kakao ile İşbirliği Yapıyor

.
Çoğu insan SEC adeta Eter (ETH) dayanan bir güvenlik olmadığını ilan etmiştir inanıyoruz görünmektedir sözleri tek Yahoo! William Hinman, SEC de Müessesesel Finans Kısmı Direktörü doğrulusunda uygulanan, 14 Haziran 2018’deki Bütün Pazarlar Zirvesi etkinliği:

Şu andaki ethereum vaziyeti, ethereum şebekesi ve onun merkezi olmayan yapısı, sahip olunan eterik teklifleri ve satışları benimsemeye bağlı olarak menkul değer işlemleri değildir.

Ancak, SEC ve başkanının (Jay Clayton) çoğu sefer (en nihai, bu ayın başlarında) mevcut Bitcoin (BTC) ‘den değişik olarak, Bitcoin’in tek güvenlik olmadığını yinelediği için, SEC’nin benzer tek beyanda olmadığı Eter. Aslında, 2018 seneyin Haziran ayında, Coin Center sözcüsü CoinDesk’e Müdür Hinman’ın “öğretici olsa da, tek hükmü delegasyon etmediğini” söylediğini söyledi.

İLGİLİ:  Bitcoin indikatörü Düşüşün Devam Edeceğini Belirtti !

 

Yorum Yok

Cevap bırakın