CELO Coin Nedir? CELO Coin Geleceği ve Grafiği

0

CELO Coin, ABD merkezli olan bir şirket tarafından oluşturulmuş, ödeme odaklı oluşu ile özellikle son yıllarda oldukça konuşulan kripto para birimlerinden bir tanesidir. CELO geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada, projenin yalnızca mobil cihazlar ile kullanımda dahi finansal araçların tamamının kullanılabilmesi için tasarlandığı ve genişletildiğini dile getirmiştir. Merkeziyetsiz oluşu ile öne çıkan CELO sistemi programlanabilir ve özelleştirilebilir olma özelliği ile de kripto yatırımcılarının ilgisini çekiyor.

CELO Coin Nedir?

Celo coin nedir sorusuna yanıt vermeden önce oluşturulan bu sistem hakkında detaylı bilgi vermek gerekecektir. Güçlü bir ekosistem yaratmak düşüncesi ile bu sistemi oluşturulan CELO kurumlar, geliştiriciler ve onaylayıcıların tamamının beklentisini karşılamayı hedefliyor. Bu toplulukların CELO sistemine dahil olması halinde, beraber büyüme ve gelişme mümkün olabileceği gibi açık bir finansal sistem aktif olarak kullanılabilecek. CELO sistemi üzerinden 4 sistemli işlem yapabilmek mümkün olacak. CELO Coin ise oluşturulmuş olan bu sistemin ve bu toplulukta yer alan yatırımcıların para birimidir. Henüz Ağustos ayında oluşturulan ve coin listesinde yer almaya başlayan bu para biriminin, bu topluluk eksenin büyümesi ile birlikte değer göreceği düşünülüyor.

CELO Token Nedir?

CELO tokeni, insanların artık yerel para birimleri yerine güvenilir dijital para birimlerine ulaşabilmesi için özel olarak oluşturulmuştur. Libra’nın rakibi olarak bilinen bu para birimi, Koronavirüs döneminde de sıklıkla kullanılmıştır. Özellikle bu dönemde yerel para birimlerini kullanamayan yatırımcılar, dijital para birimlerine yönelmiştir.

Pek çok işlemi bünyesinde barındıran ve düşük komisyon özelliği bulunan CELO, bu dönemde büyük değer kazanmıştır. Yeni kripto para birimlerinden biri olan CELO coin çok kısa süre sonra oluşturulan mobil uygulama üzerinden de kullanılabilecek. Bunun yanı sıra CELO tokeninin kullanılabilmesi için özel olarak banka kartları da oluşturulmuştur. Ayrıca bu sistemin bazı uygulamalarını aktif olarak kullanan yatırımcılara kredi desteği de verilebilecek.

CELO Coin Grafik

1 CELO kaç TL?

1 CELO fiyatı 59.19 TL‘dir. Ek olarak 1 CELO 4.35 dolardır

CELO Coin hangi borsalarda var?

Celo coin popüler bir çok borsada bulunmaktadır. Celo coin’in listelendiği borsalar şunlardır; Binance, Coinbase, Bittrex, Kucoin, Gate.io, Okex, Okcoin, Bitmart, Pionex, Upbit olmak üzere 35 borsada listelenmektedir.

Celo Coin Yorum

Kripto para piyasasının en güçlü altcoinlerinden biridir.  Celo coin toplam 35 kripto para borsasında işlem görmektedir.  Celo coin toplam arzı 1,000,000,000 adettir. Ancak, yaklaşık yüzde 27’si olan 265,980,036.00 CELO dolaşımda yer almaktadır. Toplam arzının yüksek olmasına rağmen 35 borsada işlem görmesi değerini arttırmaktadır. Bir çok analist Celo’nun 10 dolara kadar yükselebileceğini belirtmektedir.

CELO Coin Nasıl Alınır?

Bu topluluğun bir üyesi olmak isteyen yatırımcılar ise Celo coin nasıl alınır sorusuna cevap arıyor. CELO coin almak isteyen yatırımcılar, dünyanın en büyük borsalarından biri niteliğinde olan Bittrex’i tercih edebileceklerdir. Daha sonrasında ise;

  • Bittrex üzerinden altcoin alabilmek için müşteri doğrulaması yapılması gereklidir. Bunun için ise öncelikle bu borsa üzerinden bir hesap ve bir cüzdan sahibi olunmalıdır.
  • Bu süreçle uğraşamayan yatırımcılar ise direkt olarak var olan kripto parasının aktarımını yapabilecek ve CELO coin alabileceklerdir.
  • Bittrex üzerinden CELO almak isteyen yatırımcılara CELO/USD, CELO,/BTC, CELO/ETH, CELO/USDT 4 farklı çift sunulmuştur. İşlem çifti seçiminden sonrasında Buy CELO yapılmalıdır.
  • Ekrana gelen alana alınmak istenen coin miktarı amount bölümüne, alınmak istenen fiyat bilgisi ise price bölümüne girilmelidir. Tüm bu işlemlerin tamamlanması sonrasında, CELO coin satın alım işlemi tamamlanacaktır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

CELO tokeni, insanların artık yerel para birimleri yerine güvenilir dijital para birimlerine ulaşabilmesi için özel olarak oluşturulmuştur. Libra’nın rakibi olarak bilinen bu para birimi, Koronavirüs döneminde de sıklıkla kullanılmıştır. Özellikle bu dönemde yerel para birimlerini kullanamayan yatırımcılar, dijital para birimlerine yönelmiştir.

Bittrex üzerinden altcoin alabilmek için müşteri doğrulaması yapılması gereklidir. Bunun için ise öncelikle bu borsa üzerinden bir hesap ve bir cüzdan sahibi olunmalıdır. Bu süreçle uğraşamayan yatırımcılar ise direkt olarak var olan kripto parasının aktarımını yapabilecek ve CELO coin alabileceklerdir. Bittrex üzerinden CELO almak isteyen yatırımcılara CELO/USD, CELO,/BTC, CELO/ETH, CELO/USDT 4 farklı çift sunulmuştur. İşlem çifti seçiminden sonrasında Buy CELO yapılmalıdır. Ekrana gelen alana alınmak istenen coin miktarı amount bölümüne, alınmak istenen fiyat bilgisi ise price bölümüne girilmelidir. Tüm bu işlemlerin tamamlanması sonrasında, CELO coin satın alım işlemi tamamlanacaktır.