CBOE ve VanEck, Bitcoin ETF'ye Yeniden Başvuruyor | KoinTimes

CBOE ve VanEck, Bitcoin ETF’ye Yeniden Başvuruyor

Hükümetin kapatılması nedeniyle başvurularını daha önce geri çektikten sonra, CBOE ve VanEck, 31 Ocak 2019 tarihinde SEC’den bir kripto ETF’si için yeniden başvurdular.

Bir deneme daha

SEC’den bir şifreleme para birimi ETF’yi güvence altına almak için uzun ve zorlu bir mücadele oldu. Firma uyguladıktan sonra firma tekrar tekrar reddedildi . Şimdi, Chicago Board Options Exchange’in (CBOE) ve bir yatırım firması olan VanEck, ETF başvurusuna 23 Ocak 2019’da daha önce başvurusunu geri çektikten sonra bir kez daha denediklerini gösteriyor . 31 Ocak 2019’da tekrar başvuruda bulundu .

Başvurularını geri çekmeleri için ilk sebepleri, SEC’nin sınırlı bir süre boyunca açık tutulduğu ve halen kapatıldığı hükümetin kapatılmasına, yani 27 Şubat 2019’da inceleme için son tarihe yaklaşıldığı zaman koyuldu. CBOE ve VanEck’in de ETF peşinde yaşadıkları tek başarısızlık bu değildi. Şirketleri ilk açılan 6 Haziran 2018 tarihinde kripto ETF için.

Geri ve ileri

İlk dosyalamadan sonraki ertesi gün SEC, ETF’yi listeleme kararının 30 Eylül 2018’e kadar geri itildiğini açıkladı . Komisyon, daha sonra ETF’nin olası listelenmesiyle ilgili daha fazla bilgi istediğinde bir başka gecikme yaşandı  .

“Komisyon, önerilen kural değişikliğinin, diğer şeylerin yanı sıra, bir ulusal menkul kıymetler borsası kurallarının ‘önlenmesi için tasarlanmasını gerektiren, Kanunun 6 (b) (5)’ e uygunluğunun ek analizine izin vermek için işlemler başlatıyor. Sahte ve manipülatif eylemler ve uygulamalar, adil ve adil ticaret ilkelerini teşvik etmek için ‘ve’ yatırımcıları ve kamu yararını korumak için ‘ dedi .

6 Aralık 2018’de komisyon , kararın bir başka gecikmesini daha açıkladı ve 27 Şubat 2019 için bir son tarih belirledi.

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini onaylayan veya onaylamayan bir emir çıkarmanın, bu önerilen kural değişikliğini dikkate almak için yeterli zamana sahip olması için daha uzun bir süre belirlemeyi uygun buluyor” dedi .

O zaman, SEC yetkilileri ve VanEck, SolidX ve CBOE gibi firmalardan temsilciler arasında halka açık toplantılar yapıldığı ve toplantılardan gelen mutabakatlar SEC web sitesinde yayınlandığı için onay söylentileri ateş seviyesine ulaştı .

Son başvuru tarihi geldiğinde, olası bir ETF‘yi çevreleyen daha fazla belirsizlik var, ancak sektördeki birçok kişi en iyisini umuyor.

Yorum Yok

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status