Casus Facebook Coin

Son güncelleme: 14 Haziran 2019 06:50 pm

Geçtiğimiz yıllarda Facebook’un karıştığı kişisel bilgilerin sızdırılması o tarihten bu yana Facebook’a olan güveni ciddi şekilde sarsmış durumda. Elbette Facebook’un düştüğü bu durumdan fayda sağlamaya çalışan şirketler de yok değil. Facebook’un attığı her adım ve yaptığı her yenilik bu şirketlerin devreye girmesiyle sürekli olarak geçmişteki casusluk olayı ile ilişkilendiriliyor ve Facebook’un kişisel bilgileri sızdırması konusundaki güvensizliği yeniden insanların akıllarına getiriyor. Bir süredir Facebook yeni bir kripto para üzerinde çalışmalarını sürdürmekte. Rakipler ise bu durumu Casus Facebook Coin olarak adlandırarak yine saldırıya geçmiş durumdalar.

Casus Facebook Coin

Casus Facebook Coin

Dan Larimer’den Acımasız Eleştiri

EOS kurucularından Dan Larimer bir kez daha açıkça Facebook’un bu yöntemi kullanarak kullanıcı bilgilerini toplayacağını öne sürdü. Larimer, tüm dünyanın tepkisini çekse de Facebook’un kullanıcı verilerini hala kullanmaya devam ettiğini ve şu andaki sistemde Facebook’un yaptığı bu davranışın birileri tarafından engellenmesinin de mümkün olmadığının altını çizdi. Sosyal medya hesaplarından konu ile ilgili paylaşımlar yapan Larimer’in bu paylaşımlarının altına kullanıcılardan da ciddi anlamda destek yorumu geldi. İşte Casus Facebook Coin sözü de bu yorumlarda insanların en çok üzerinde durdukları yakıştırma oldu. Yaşanan son olaylardan sonra insanların genel anlamda Facebook’a olan güvenleri ciddi bir şekilde sarsılmış durumda. Bu yüzden Facebook Coin’in de veri toplamasına kesin gözüyle bakılmakta.

Casus Facebook Coin

Casus Facebook Coin

Instagram ve Messenger için Kripto Para

Geçtiğimi Aralık ayında Facebook’un Whatsapp için bir stablecoin geliştirdiği ortaya çıkmıştı. Yeni bilgilere göre Facebook geliştireceği bu yeni kripto parayı ise Instagram ve Messenger ile birlikte kullanarak çok daha büyük kullanıcı adedine erişmeyi amaçlıyor. Tahmin edileceği üzere ne kadar çok kullanıcıya ulaşmak o kadar çok kullanıcı bilgisine sahip olmak demek. Whatsapp ve Messenger’ın güncel aylık kullanıcı sayısının 2,7 milyar olduğunu göz önünde bulundurursak bu gerçekten büyük bir veritabanı anlamına gelmekte.

İLGİLİ HABER:  Amerika Bir Kripto Dolar Çıkaracak mı?

Bu noktada unutulmaması gereken başka bir şey daha var. Bütün bunlardan şikayetçi olan, Facebook’un kişisel bilgilere ulaşıp bunları dağıtabileceğini düşünen kripto para kullanıcıları zaten borsalara kayıt olurken kişisel bilgilerini veriyorlar. Bu noktada Casus Facebook Coin isminin kullanılması da biraz insafsız bir durum.

Blockchain kullanacağını açıklayan yerli şirketleri anlattığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın