Cardano’nun Yeniden Yükselişi Mümkün

2015 yılında ortaya çıkan 3. Nesil blockchain teknolojisini kullanan bir kripto para olan Cardano aynı zamanda tamamen açık kaynaklı. En büyük özelliği ise arka planında bilimsel bir felsefesinin olması. Kullandığı protokoller ise kullanıcıların gizliliğini korumaya yönelik. Kendisini 15 madde olarak belirledikleri bir felsefe ile tanımlayan Cardano takımı tamamen mühendislerden oluşuyor. Geçmişte 1,15 dolar seviyelerine kadar yükselen bu kripto para hakkında insanlar tekrar Cardano’nun yeniden yükselişi mümkün mü değil mi bunu konuşmaya başladılar.

Hedef Bitcoin Olmak

Cardano’nun en önemli ilkesinden bir tanesi de Satoshi Nakomoto’nun ilk olarak gündeme getirdiği merkezi olmayan bir kripto para olmak. Bir başka deyişle Nakomoto’nun izinden gittiklerini gizlemiyorlar. Yaptıkları güncellemeler de hep bu yönde. Bu açıdan bakıldığında kendilerini de diğer kripto paralardan ayrı tutmaya çalışıyorlar. Bilindiği gibi piyasada bulunan her kripto para kendisine hedef olarak başka bir kripto parayı seçer ve yaptığı çalışmalar onu geçmek üzerinedir. Ancak Cardano bütün bu rekabetten uzak kendi halinde bir gelişim sürdürmeyi hedefleyen paralardan bir tanesi.

Cardano'nun Yeniden Yükselişi mümkün

Cardano’nun Yeniden Yükselişi mümkün

Şu anda 8 cent civarında işlem gören Cardano yatırımcıların önemle takip ettikleri bir kripto para. Bilindiği gibi Ocak 2018’de bu para 1,15 dolara çıkarak bir rekor kırmıştı. Ancak sonrasında 2 cente düşerek başka bir rekora daha imza atmıştı. Bu durum aynı zamanda kripto para piyasasının da ne kadar acımasız olduğunu göstermekte. Uzmanlar geçmişte Cardano’nun 1,15 dolara kadar çıktığı piyasa durumunun yeniden yavaş yavaş oluşmaya başladığını Cardano’nun yeniden yükselişi için ortamın hazırlandığını söylemekteler. Yatırımcıların bu noktada önlerinde iki yöntem var. Cardano alıp 4-5 sene bu kripto paranın yükselmesini beklemek ya da ufak al satlarla ufak ufak kazanarak ilerlemek. Geçmiş istatistiklere bakıldığında uzun vadede kripto paraların mutlaka bir şekilde kazandırdıkları görülmekte.

İLGİLİ:  Bitcoin Yasal Mıdır ?

Çin’de kripto para madenciliğinin yasaklanmasıyla ilgili olarak yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

(1) Yorum

  1. Avatar NEDİM KARACA Nis 11, 2019

Cevap bırakın