BTI En Şeffaf Borsaları Açıkladı

BTI En Şeffaf Borsaları Açıkladı

The Blockchain Transparency Institute ( BTİ) raporuna göre Coinbase ve Kraken en şeffaf kripto para borsaları seçildi.

BTI genel olarak kripto para borsalarının şeffaflığına odaklı bir kurum, borsalar ve kripto paralarla ilgili bir çalışma yayınladı ve bu çalışmada hangi kurumun en şeffaf en temiz olduğu gözler önüne seriliyor.

19 Eylül tarihinde yayınlanan araştırmanın sonuçlarına göre, Kraken ve Coinbase beşinci piyasa gözlem raporunda en temiz en şeffaf borsalar arasında yer alıyor. Temizlik kelimesiyle söylenmek istenen şey ise borsalarda wash trading olarak bilinen sahte hacimlerin minimum düzeyde olması. 2018 yılının Ağustos ayından itibaren BTI benzer raporlar yayınlıyor.

BTI En Şeffaf Borsaları Açıkladı

BTI En Şeffaf Borsaları Açıkladı

BTI bu algoritmayla wash tradingi gerçek hacminden ayırabiliyor. 2019 yılının başından beri sahte hacim oluşturma kripto para borsalarında yüzde 35,7 azaldı. Veri raporlarında bu borsaların birçoğu ile sahte hacim oluşturan hesaplar tespit edildi ve kapatıldı.

İLGİLİ:  Erik Finman: Bitcoin ölebilir!

Son olarak raporda, en temiz kripto para borsası Kraken ve Coinbase her zamanki yerini korurken, Poloniex ve Güney Kore’nin lider borsası UpBit ’de en temizler arasında yerini aldı. Bununla birlikte top 40 daki borsalara kıyasla Okex ve Bibox kripto para borsaları en yüksek sahte hacim oluşturma oranına sahipler. Rapora göre doğru veri paylaşımında ABD ve Japonya ilk sıradalar bunun nedeni ise ülkedeki sert regülasyonlar olduğu söyleniyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın