Btcturk’den Önemli Açıklama

Türkiyenin ilk bitcoin borsası olan den merak edilen konu hakkında açıklama geldi.

Değerli Kullanıcılarımız,

24 Ekim 2017 tarihinde sitemiz üzerinden yaptığımız bir duyuru ile gerekli yazılım ve güvenlik altyapısı sağlandıktan sonra Kasım 2017’de Bitcoin Gold bakiyelerinizi görüntüleyebileceğinizi ve kendi cüzdanlarınıza çekebileceğinizi sizlerle paylaşmıştık.

Söz konusu yazılım altyapısının geliştirilmesinde teknik ekibimiz tüm çalışma ve testlerini tamamlamış olup yazılımı entegrasyona hazır hale getirmiştir. Ancak mevcut Bitcoin cüzdanlarımız multi-sign güvenlik protokolleri kullanırken henüz hiçbir resmi BTG cüzdanı bu güvenlik protokolüne geçebilmiş değildir. Resmi olmayan cüzdanlar üzerinde yaşanan gelişmeler, kendileri ile çalışma konusunda bizlere henüz gereken güveni sağlayamamıştır.

Yaşanan bu gelişmeler nedeniyle BTCTurk Ailesi olarak BTG çatallanma işleminden sonra hak ettiğiniz BTG Bakiyelerinizi titizlikle kayıt altına alıp, hesabınıza yansıtabilmek için gereken güvenlik şartlarının oluşmasını beklemekteyiz. Çok kısa bir zaman içerisinde hesaplarınız altında oluşturduğumuz ve gereken güvenlik protokolleri sağlandıktan sonra çekebileceğiniz BTG bakiyelerinizi görüntüleyebileceksiniz.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki bu güvenlik protokollerinin geliştirilmesi BTCTurk’den bağımsız olup Bitcoin Gold geliştirici ekibinin kontrolündedir.

Saygılarımızla

Son zamanlarda erişim sıkıntısı problemi yaşayan, btcturk borsası kullanıcıları tarafından  tepkiye maruz kalmıştır. Güven kaybını telafi etmesi gerekirken aynı hataların devam etmesi kullanıcılarını kuşkuya düşürmüştür.

Kaynak: BtcTurk

Bir önceki yazımız olan Ronnie Moas, Bitcoin Hedefini Tekrar Yükseltti başlıklı makalemizde altcoin haber, bitcoin ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply