] }
Bitcoin Haberleri

BTCTürk Yeni Malatyaspor’a Sponsor Oldu

Kripto paralar son hız spor kulüpleri ile olan ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyorlar. Son olarak Türkiye’nin en büyük kripto para borsası BTCTürk 2019-2020 futbol sezonu için Yeni Malatyaspor ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre BTCTürk reklamları hem takımın formasının üzerinde hem de stadyumda bulunan elektronik reklam tabelaları üzerinde kullanılacak.

Geçtiğimiz hafta İngiliz Premier Lig ekiplerinden Manchester City’de bir blockchain firması ile resmi bir oraklık imzaladıklarını duyurmuştu. 

Yeni Malatyaspor’un hızlı davranıp büyük kulüplerden daha önce bir kripto borsası ile sponsorluk imzalaması artık kulüplerin büyüklüğü fark etmeksizin her takımın bu işe kolaylıkla girebileceğini de gösteriyor. Bu aynı zamanda büyük futbol kulüplerinin bu konu hakkında akıllarında bulunan soru işaretlerinin de kalkması için önemli bir hareket. Bundan sonra Türkiye Süper Liginde mücadele eden büyük takımların da benzer anlaşmalar imzaladıklarını görmek çok da zor değil. 

BTCTürk Yeni Malatyaspor’a Sponsor Oldu
BTCTürk Yeni Malatyaspor’a Sponsor Oldu

Yeni Malatyaspor Bir Kripto Borsası ile Anlaşan İlk Türk Takımı

Türkiye Süper Ligi 18 takımının mücadele ettiği ülkenin en önemli spor ligi. Yeni Malatyaspor ile Alanyaspor arasında oynanan mücadele şirket ile yapılan anlaşmanın doğrulandığı da Yeni Malatyaspor’un forması üzerinde bulunan BTCTürk logosu ile birlikte de doğrulanmış oldu. Bununla birlikte ligin en güçlü ekiplerinden bir tanesi olan Fenerbahçe’nin stadında da elektronik reklam panolarında BTCTürk reklamları gösterilmekte.

BTCTÜrk CEO’su Özgür Güneri de yapılan bu anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Şimdi, Türkiye Süper Liginin önemli kulüplerinden Yeni Malatyaspor ile aramızda yapılan anlaşmadan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu aynı zamanda ülkemiz için atılan önemli adımlardan da bir tanesi. bu anlaşma Bitcoin’e yönelik farkındalığı arttırmak ve Türkiye’de kripto para endüstrisinin sağlıklı bir şekilde büyümesine katkıda bulunmak için çok önemli bir adım.”

Kaynak: CCN

blank

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu