BTC/USD Teknik Tahlili, Bitcoin Fiyat Varsayımı

Öncü kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) bu metnin kaleme alındığı an itibariyle %0,23’lük bir düşüşe ve 8.665 dolarlık ünite fiyata sahip. Piyasa ve mahsusen Bitcoin SV (BSV) yükseliş yaşarken görülen bu durgunluk, çeşitli teknik faktörlerle açıklanabilir.

Ayıların presiyle 9.000 dolar altına inen Bitcoin, 8.704 dolar ve 8.624 dolar arasında sıkışıp kaldı. BTC fiyatının şu an için güçlü bir destek ve direnç noktası arasında sıkışıp kaldığını gösteriyor. Şayet boğalar tekrardan 9.000 dolar nahiyesine adım atmak istiyorlarsa, öncelikle 8.680 dolardaki direnç noktasının aşılması gerekiyor. Beş günlük yalın hareketli ortalamaya baktığımızda da tıpkı noktada güçlü bir yığılma olduğunu görüyoruz.

Bitcoin’de Yükseliş Senaryosunda 8.680 doların üstüne gerekliyken, düşüş için de makul bir seviyenin altına inilmesi lazım. Bitcoin birinci olarak 8.630 dolar, daha sonra ise 8.600 doların altına inmedikçe inançlı bir profil çizmeye devam edecek. Bollinger Bandı’nın alt eğrisi ve bir aylık %161.8’lik Fibonacci geri çekilme seviyesinin %38,2’lik dilimi, güçlü destek seviyeleri oluşturmaya devam etmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın