BTC İşlem Sayısı 2017’den Beri En Yüksek Seviyesine Ulaştı

2017 yılının Nisan ayından, yani neredeyse 2 yıllık bir arada sonra yüksek seviyesine ulaştı. Konu ile ilgili olarak bir araştırma yapan Diar değerlendirme firması bunun bir boğa sinyali olabileceğinin üzerinde durdu. Yapılan araştırmalar sonucunda Diar birkaç önemli noktanın da altını çizdi.

Benzer Hareketler Daha Önce Yaşandı

Nisan ayının başından itibaren BTC işlem sayısı önemli artış göstererek 2017 Nisan ayından bu yana ulaşılan en büyük artış olarak kayıtlara geçti. Araştırmayı yapan Diar firmasının üzerinde durduğu bir diğer konu ise 2018’in Haziran ayında Bitcoin’de gözlemlenen hareketlere benzer hareketlerin şu anda da gözlemleniyor olması. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki u anda piyasada yapılan işlemlerin önemli bir çoğunluğu borsalardan kaynaklanıyor. Bir başka deyişle bu işlemler dünya üzerindeki gerçek kullanımları gösteren işlemler değil.

Kripto Para Analizi

BTC işlem sayısı

Uzmanlar ise Bitcoin’in şu anda dahi spekülatif alanların dışına çıkamadığını kaydediyor. Bu durum son iki yıldan beri finansal sahnede bulunmalarına rağmen oldukça garip karşılanan bir durum. Bununla birlikte ikinci çeyrekte görülen toplam işlem hacmi ise 2017 yılından bu tarafa durdurulamaz şekilde düşüşüne devam ediyor. 2019 yılına yeni umutlarla giren piyasa, çeyreğin sonu geldiğinde önemli bir hareket kaydedemedi. Genel olarak işlem hacminde %35 gibi önemli bir oranda düşüş yaşandı ve fiyat 6500 dolar seviyelerinden 3100 dolara düştü. Ancak bütün bunlara rağmen 2019 yılının ikinci çeyreği, daha önceki yıllarla kıyaslandığı zaman daha iyi bir başlangıç yaptı.

Bu gelişmeler sonrasında analistlerin konuya yaklaşımları halen olumlu yönde. Kimileri boğa etkisinin azaldığını savunsalar da önemli bir kısım ise hala boğa tahminleri yapmaya devam ediyorlar. Uzmanlar uzun zamandır devam eden aşağı yöndeki baskının gidişatı tersine çevireceği umudunu taşıyorlar.

Elon Musk’ın kripto paralarla ilgili Twitter üzerinden paylaştıkları hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsung Blockchain Ağını Geliştiriyor başlıklı makalemizde bitcoin, kriptopara ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın