Brezilya Merkez Bankası Blockchain Ar-Ge Çalışmalarını Artırıyor

Brezilya Merkez Bankası, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) Blockchain teknolojisine çabalarını artırıyor yapmak. Merkezi bankanın “hemen hemen her Blockchain platformuyla el ele tutuşu” yapmaya çalıştığı bildirildi .

Merkez bankası, Kasım 2017’nin ortalarından itibaren dört farklı platformda kavramsal kanıtlar geliştiriyor. Platformlar Ethereum , JP Morgan’s Quorum , Hyperledger Fabric ve R3’ün yeni başlattığı Corda 1.0’dır .

Banco Central, Brasil Bilgi Teknolojileri Departmanı Başkan Vekili Aristides Andrade Cavalcante Neto’ya göre, çabaları, ortaya çıkan yenilikleri kullanarak farklı bir iş modeli benimsemeyi amaçlıyor.

“Biz merkezi bir bankayız ve çok istikrarın keyfini çıkarıyoruz.Ama değişikliği düşünmek zorundasınız.Farklı bir iş modelinde düşünmek zorundasınız.Bu nedenle bizim için bu tür bir çalışmanın en zor kısmı bu” Yenilikten bahsediyorsun. “

Blockchain’e artan ilgi

Banco Central do Brasil’in PoC girişimleri, esas olarak, Brezilya Ödeme Sistemi adı verilen mevcut gerçek zamanlı brüt ödeme sistemini (RTGS) yedeklemek ve çabalarını diğerlerinin gösterdiği artan ilgi alanlarıyla daha iyi uyumlu hale getirmek için Blockchain teknolojisinin kullanılması üzerine odaklanmıştır. dünya genelindeki merkez bankalarıyla teknolojiye.

Banco Central do Brasil Blockchain Takım Analisti Jose Teodoro De Oliveira Filho RTGS’ye odaklanma kararı, sisteme henüz bir yedekleme yapılmadığı gerçeğinden kaynaklandığını söyledi. Merkez bankası yetkilileri Blockchain olup olmayacağını bilmek istiyorum ideal bir yedekleme sistemi uzun süredir beklemekte olduğu.

Ayrıca Blockchain’in gizlilik ve düşük işletme maliyetleri gibi özellikleri sağlayıp sağlayamayacağını bilmek istediklerini belirtti.

“Gizliliği istiyorsan, diğer özelliklere sahip olamazsın, diğer özelliklerin istersen gizliliğe sahip olamazsın, şu anda çözmeye çalıştığımız şey bu” dedi.

Kaynak:CNN

Bir önceki yazımız olan ECB Başkan Yardımcısı: Kripto Para Birimleri Fiat Sistemini Değiştirmeyecektir başlıklı makalemizde ARZ VE TALEP, bitcoin ve Litecoin hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply