Booking Holding ‘in Yeni CEO’su: Kripto ABD Dışında Büyümeye Devam Edecek

Online seyahat devi Booking Holding CEO’su blockchain bazlı para birimlerinin artmaya ve daha fazla popülerlik kazanmaya devam edeceğine inanıyor.

Booking’in yeni CEO’su olan Glenn Fogel, 20 Ağustos’ta New York merkezli seyahat yayını Skift ile yaptığı röportajda kripto para birimleri konusundaki desteğini açıkladı. 20 Ağustos’taki röportajda Fogel, seyahat endüstrisindeki başlıca konuların yanı sıra blockchain ve kriptoyu da tartıştı.

Yeni Küresel Para Birimi İçin Bir Potansiyel

Seyahatte ödeme sistemlerinin geleceği hakkında soru sorulduğunda, Booking Holding CEO’su bunun sorunsuz olması gerektiğini ve veri güvenliğine öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. Gelecekte paranın nadir olacağını öngören Fogel, korunan ve güvenli olan yeni bir küresel para birimi potansiyeli gördüğünü belirtti. Bu tür bir para biriminin, kabul gören kredi kartı ödeme sistemi nedeniyle özellikle Amerika Birleşik Devletleri dışında popüler olacağını vurguladı.

İLGİLİ HABER:  Justin Sun Kasım 2018'den Beri Çin Hükumeti Tarafından Aranıyor

“Bitcoin tanınmaya başladığında, çoğu kişi meşruiyetini sorguladı. Blok zinciri tabanlı para birimlerinin yüzeye çıkacağına ve özellikle kabul görmüş bir kredi kartı ödeme sistemine sahip olan Amerika’nın dışında daha yaygın olarak kabul edilebileceğine inanıyorum.”

Booking Holding ‘in Yeni CEO'su Kripto ABD Dışında Büyümeye Devam Edecek

Booking Holding ‘in Yeni CEO’su Kripto ABD Dışında Büyümeye Devam Edecek

Libra’nın Kurucu Üyesi

Fogel, Facebook’un kripto para birimi Libra’nın kurucu üyesi. Haziran ayı ortalarında ödeme devleri Visa ve Mastercard’ın Libra ile anlaşmaları ortaya çıktıktan sonra Booking’in yeni CEO’su olarak atandı. Eski Booking CEO’su Gillian Tans daha önce blockchain teknolojisini destekledi. Nisan 2018’de, Tans blockchain’in Booking’in mülklere ve ilgi çekici yerlere bağlanmasını kolaylaştıracağını ve nihayetinde müşterilere faydalar sağlayacağını iddia etti.

Bu yılın başlarında, İngiltere’nin en büyük seyahat yönetim şirketi Corporate Traveler, ödemelerde Bitcoin’i (BTC) kabul edeceğini açıkladı. Yakında dünya üzerinde seyahat etmek isteyecekler bunu kripto para kullanarak yapabilecekler.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yok

Cevap bırakın