BNB’ye Binance Chain Dopingi

Binance’nin bir süredir beklenen yeni Blockchain’i olan Binance Chain’in ilk bloğu Genesis block ortaya çıktı. Binance Chain yeni merkeziyetsiz borsanın da ilk adımı olacak. Böyle bir önemli gelişme olmasına rağmen Binance kanadından konuyla ilgili sadece tek bir tweet atılması da oldukça ilginç olarak karşılandı. Bu konuyla ilgili olarak insanların akıllarında halen pek çok cevaplanmamış soru bulunmakta.

Changpeng Zhao’dan Retweet

Şirketin CEO’su Changpeng Zhao da konu ile ilgili olarak atılan Twitter mesajını Retweet yaparak yetinmeyi seçti. Bu retweetin altına da “Yoğun bir süreç” mesajını bıraktı. Büyük şirket CEO’larıyla özdeşleşen ve sadece işin önemine vurgu yapan bu Retweet de hiçbir bilgi içermemesiyle dikkat çekti.

Binance Chain gelişmesi ile birlikte BNB fiyatlarında ciddi bir artış gözlemlendi. Şu anda bu artış yüzde 6 civarında. Bu artışla beraber yatırımcısını memnun eden BNB, uzun bir aradan sonra ilk defa 20 dolar barajını da aşmış oldu. Yatırımcıların aklında en büyük düşünce ise 20 dolar direncini bir şekilde kıran BNB’nin burada ne kadar süre kalabileceği. Binance’ın dün yaptığı 7. token yakma işlemi de analizciler tarafından bu artışın sebepleri arasında gösterilmekte. Uygulanan bu işlem nasıl bir işlem? Binance’ın uyguladığı farklı politika BNB’nin fiyatının artmasını da tetikliyor. Binance yıl boyunca 4 defa karının yüzde 20’sini kullanarak piyasadan BNB alıyor ve token satıyor. Bu sayede fiyatın artmasını da sağlamış oluyor.

Yatırımcılar şu anda Binance tarafından somut bir açıklama yapılmasını bekliyorlar. Ama görünen o ki başta şirketin CEO’su Changpeng Zhao olmak üzere tüm şirket bu konularda gizemli mesajlar paylaşmayı seviyorlar. Bu konunun ayrıntılarının birkaç gün içinde gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Avrupa Birliği’nin kripto paralar hakkındaki düzenlemesi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın