Bloomberg : Bitcoin 10.000 Dolarda Destek Bulabilir

Dün, Bitcoin (BTC) aniden düştü. Daha önceki günlerde 11.000 dolara çıktıktam sonra, kripto para birimi bir da boğaza girdi ve boğalar devreye giremedi.Bu hareket öylesine çarpıcıydı ki, Bitcoin Fear and Greed Index’e göre, bu ani geri dönüşle endeksin tarihinin en düşük değeri olan “beş” okunmasıyla sonuçlandı. Bu çılgınca, çünkü BTC’nin 3.150 $ ‘lık en alt seviyeyi gördüğü zamanlardan %300 daha fazla işlem yaptığı düşünülüyor. Bloomberg de bu olayı yakından takip etti.

Endeksin okuması tamamen keyfi görünse de Bitcoin’in 2019’un ilk yarısında yaşanan yükseliş momentumuna bakınca endeks verileri destekleniyor. Endekse ev sahipliği yapan web sitesi, kripto-para birimi yatırımcılarının ne kadar ilerlediğini anlamak için dalgalanma, pazar momentumu ve hacminin, sosyal medya trendlerinin, anketlerin, hakimiyetin ve Google Trendlerinin adil bir karışımını analiz ettiğini iddia ediyor.

İLGİLİ:  Güneş Enerjisi İle Madencilik

Bitcoin Geri Dönüyor

Ancak, Bitcoin fiyatı geri yükselmeyi başardı. Birkaç saat boyunca 10.000 $ ‘ın altında kaldıktan sonra, kripto para birimi beş haneyi geri kazanmayı başardı.

Bloomberg’e göre, kripto para birimi “daha ??yüksek bir yükselme için güç topluyor gibi görünüyor”. Analist, BTC’nin yakın zamanda “eğilimleri ölçen ve düşüren GTI Vera Bant Göstergesinin alt sınırının da altına düştüğünü” söylüyor.

Bloomberg : Bitcoin 10.000 Dolarda Destek Bulabilir

Bloomberg : Bitcoin 10.000 Dolarda Destek Bulabilir

Bloomberg İstihbarat’taki bir analist olan Mike McGlone’a göre, Bitcoin şu an iyileşme için kendisini hazırlıyor. “Eşsiz niteliklerinin” ve makroekonomik aşamadaki kargaşanın Bitcoin’in değerini artırmaya yardımcı olabileceğini belirtiyor. Nitekim, birçok kişi eğer ticaret savaşları kızışmaya devam ederse ve merkez bankaları ortodoks olmayan para politikası oluşturmaya devam ederse, merkezi olmayan, kıt, sınırsız ve halkın sadece şişeceği bir para biçimine ihtiyaç duyulacağını söylüyorlar.

İLGİLİ:  Blockchain Telefonlar Sahiplerini Tehlikeye Atıyor

Altcoinler Sonunda Biraz Hareketlendi

İlginç bir şekilde, bu kısa vadeli iyileşme boyunca, altcoinler sıçradı ve bir kez olsun Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. CoinMarketCap’e göre, Bitcoin pazar baskınlığı yaklaşık %70’ten %68.5’e düştü. Ethereum günde %3.5 artarken, BTC %0.2 arttı.

Kaynak: Ethereumworldnews

Yorum Yok

Cevap bırakın