Blockchain Yatırımları Yaklaşık 3 Milyar Dolara Ulaştı

Blockchain yatırımları için 4 Mart 2019’da International Data Corporation (IDC) tarafından yapılan açıklamada, 2019 yılı içerisinde yatırımlar %90 artarak 2,9 Milyar Dolara ulaşacağı iddiası ortaya atılmıştı.

Blockchain Yatırımları Yaklaşık 3 Milyar Dolara Ulaştı

Blockchain Yatırımları Yaklaşık 3 Milyar Dolara Ulaştı

Rusya Federasyonu Merkez Bankası Genel Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova tarafından yapılan açıklamada 2016’dan bu yana, Blockchain teknolojisine yapılan küresel yatırımlar beş kat arttı ve toplam hacmi  şuanda 2.7 milyar dolara ulaştığı bildirildi.

Ona göre, bu rakamlar devletlerin yeni teknolojiye olan ilgisini kanıtlıyor.

Skorobogatova, “Diğer teknolojilerdeki yatırımların arka planı karşısında, bu o kadar da büyük değil, ancak teknolojinin kendisinin ilginç olduğunu doğrulayan, yatırım yapan ve değiştiren önemli bir büyüme, çünkü hala ideal olmaktan uzak. ” dedi.

Ayrıca, farklı sektörlerde blok zinciri teknolojisini kullanmanın etkisinin aynı olmadığını belirtti.

“Şimdiye kadar, dağıtılan kayıt defterleri, ödeme sistemleri ve çevrimiçi işlemlerin, özellikle de sınır ötesi işlemlerin işlem sistemlerinin yerini alma kabiliyetlerini teyit etmedi. Kredi mektupları, teminatlar, menkul kıymetler – orada gerçekten etkilerini görebilirsiniz, ”diye vurguladı Olga Skorobogatova.

İLGİLİ HABER:  Yüzlerce Altcoin Varken Doğru Olanı Nasıl Seçebiliriz ?

Rusya’dan Dev Blockchain Yatırımı

Rusya daha önce, 2020-2022 tarihli federal bütçesinden, blockchain teknolojisinin geliştirilmesi için toplam 339 milyon ruble yani yaklaşık 5.5 milyon dolar tahsis edildiği açıklamıştı.

Oluşturulan bu bütçede amaç, dağıtılmış muhasebe teknolojisini kullanarak devlet bilgi kaynaklarını, bilgi işlem ve depolama için yöntem ve teknolojileri tanıtmak için çözümler ve pilot projeler geliştirmek olarak belirtilmişti.

Bütçe ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara, üç yıl boyunca “Dijital Ekonomi” ulusal programı çerçevesinde sübvansiyon sağlanması için 389,9 milyon ruble tahsis edilecektir.

Ön tahminlere göre , hükümet zincirlerinde Blockchain‘in tanıtılması 85 milyar ruble gerektirebilir.  Daha önce bildirdiğimiz gibi Rusya, blockchain teknolojisini devlet yönetiminde kullanmaya kararlı gözüküyor.

Rusya Federasyonu’ndaki dijital teknolojilerin gelişimini desteklemek için toplamda 280 milyar ruble Blockchain yatırımı yapılması planlanmaktadır.

Yorum Yok

Cevap bırakın