Blockchain Telefonlar Sahiplerini Tehlikeye Atıyor

Son günlerin önemli cihazlarından bir tanesi blockchain telefonlar. Büyük cep telefonu üreticileri artık bu özelliği olan telefonlar üretmeye başladılar. Pek çok insan da bu cihazları merak edip satın alıp kullanmaya başladı. Görünen o ki bu telefonlar oldukça ilgi gördü. Çünkü markalar daha ilk versiyonları henüz piyasaya çıkmışken bu telefonları geliştirme sürecine girdiler bile.

Blockchain telefonlar diğer telefonlardan biraz farklı. En önemli özelliği içindeki cüzdan sayesinde başta Bitcoin olmak üzere altcoinlerin de saklanabilmesi. Ancak bu durum telefonun sahibi için biraz tehlikeli. Çünkü telefonlar herhangi bir işlem yapıldığı zaman sesli olarak bilgi veriyor. Örneğin kripto para borsalarında ani bir düşüş olduğu zaman sizi uyarıyor. Ya da cüzdanınıza Bitcoin geldiği zaman sizi “Hesabınıza bitcoin geldi” şeklinde uyarıyor. İşte bu durum çevrenizdeki insanların da bu durumdan haberdar olmasına sebep oluyor.

İLGİLİ HABER:  Samsung Pay , Kripto Paraları Ekleyecek

Binance CEO’su CZ konuyla ilgili bir tweet attı ve bu durumu gündeme getirdi. Etrafındaki kişilerin telefonda kripto para olduğunu bilmelerinin tehlikeli olabileceği görüşünü savunan CZ’nin bu fikrine hak verenler olduğu kadar karşı çıkanlar da oldu. 

Blockchain Telefonlar Sahiplerini Tehlikeye Atıyor

Blockchain Telefonlar Sahiplerini Tehlikeye Atıyor

Telefonlarda Zaten Banka Uygulamaları Mevcut

CZ’nin bu tweetine cevap olarak insanlar zaten yıllardır insanların cep telefonlarında banka uygulamalarının bulunduğunu ve bunun istisnasız her telefonda var olduğunu yazdılar. Ancak yüklü Bitcoin sahibi olan insanların geçmişte bu yüzden saldırıya uğradıkları da bilinen bir gerçek. Son olarak Norveçli adı açıklanmayan bir milyarder hırsızlardan kaçmak için ikinci katta bulunan apartman dairesinin penceresinden aşağıya atladı. Daha öncesinde yine Norveçli bir başka Bitcoin milyarderi olan Tim Hagen’in karısı kaçırılarak fidye istenmişti. 

Blockchain telefonlar kimin Bitcoin sahibi olduğunu açıkça ortaya koymakta. Ancak elbette insanların telefon ayarlarından bu özellikleri kapatmaları kendilerine kalmış. Bu yüzden etrafına hava atmak isteyen insanlar sonuçlarına katlanacak gibi görünüyorlar. En azından şimdilik.

Yorum Yok

Cevap bırakın