Blockchain Teknolojisi, DDoS Saldırıları İçin Büyük Bir Araç

Gayrimenkullerden veri hizmetlerine kadar, bu uygulamalar dijital bilgilerin yüzünü değiştirecek olan Blockchain teknolojisini kullanmanın mükemmel örneklerinden bir tanesidir.

Blockchain teknolojik alanındaki son gelişme, Inc.com ‘a göre DDoS  saldırılarını durdurmak için kullanılabilir. Bu saldırılar, web sitesinin içinde yer alan amaçsız kullanıcıları faydasız hale getirmek için eni iyi şekilde sorgulanarak kullanır ve etkilenen sitelerin çevrimdışı olmasına neden olur.

Geçerli sistemler, DDoS ‘a yol açabilecek büyük miktarda istenmeyen posta bilgisini devre dışı etmek için merkezileştirilmiş sunucular kullanır. Ancak, DDoS saldırıları doğası gereği bu veriyi neredeyse aşılmaz hale getiren bant genişliğinde yapar.

Bir merkezi platform kullanıcıların daha sonra önemli ölçüde DDoS başarı riskini azaltır ancak çok daha fazla işlem sağlamak için kombine edilebilir. Kendi bant genişliğini kaldırmak için genellikle izin verir.

Merkezi olmayan platform, birleştirilmiş verime erişimin, bant genişliğinin sınırlı olduğu tek bir sunucu ile merkezi modelleri aşan şekilde elde edilebildiği gibi kullanılabileceği bir sistem de sağlamış olur.

kaynak: coindesk

Bir önceki yazımız olan Güney Kore, İlk Madeni Para Teklif Faaliyetini Yasakladı başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply